Tüm Türkiye onları konuşmuştu! Sonunda buluştular

Tüm Türkiye onları konuşmuştu! Sonunda buluştular

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri için İzmir'e geçen Haluk Levent, öncesinde Trabzon'da Kurban Bayramı'nda sahiplerinin elinden kaçan ve günler sonra denizde bulunmasının ardından satın aldığı 'Ferdinand' isimli danayı Kemalpaşa ilçesindeki barınağında ziyaret etti.

Tüm Türkiye onları konuşmuştu! Sonunda buluştular  - Sayfa 1

Haluk Levent, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilere buluştu. İzmir Büyükşehir Belediyesince düzenlenen etkinlikler için kente gelen Levent, öncesinde Kemalpaşa ilçesine geçti.

Tüm Türkiye onları konuşmuştu! Sonunda buluştular  - Sayfa 2

Ünlü sanatçı burada, Trabzon'da Kurban Bayramı'nda sahiplerinin elinden kaçan ve günler sonra denizde bulunmasının ardından satın aldığı "Ferdinand" isimli danayı ziyaret etti.

Tüm Türkiye onları konuşmuştu! Sonunda buluştular  - Sayfa 3

Barınak yetkilisi Sibel Çakır’dan dananın sağlık durumu hakkında bilgi alan Levent, bir süre ilgilendiği hayvana yem verdi. Haluk Levent, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ferdinand’ın yeni evinde çok mutlu olduğunu, veteriner kontrolünde hayatını sürdürdüğünü söyledi.

Tüm Türkiye onları konuşmuştu! Sonunda buluştular  - Sayfa 4

Tuzlu suda kalmasından dolayı sağlık sorunları yaşayan hayvanın tedavisinin sürdüğünü belirten Levent, “Son dönemde gözleri oyulmuş, istismara uğramış hayvanları gördükten sonra Ferdinand bir semboldür. O kadar çok içimiz acıyor ki. Şunu söylemeye çalışıyoruz, çocuklarımıza hayvan sevgisini göstermeden doğa, insan ve memleket sevgisini gösteremeyiz.” dedi.