BIST 1.561
DOLAR 7,44
EURO 9,02
ALTIN 443,67
HABER /  DÜNYA

Trump'tan bomba Cemal Kaşıkçı açıklaması CIA 'Selman öldürttü' mü dedi?

ABD Başkanı Donald Trump, CIA'nın raporunda "Cemal Kaşıkçı'yı Veliaht Prens Selman'ın öldürttüğünü yazdığı iddiasıyla ilgili, CIA tarafından hazırlanan kapsamlı bir raporun hafta başında hazır olacağını duyurdu.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin kapsamlı bir raporun salı günü hazır olacağını duyurdu. California eyaletinde orman yangınları ile mücadele çalışmalarını takip eden Trump, Malibu kentinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

TAMAMLANMAMIŞ BİR RAPOR... Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) Kaşıkçı cinayeti emrinin Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman tarafından verildiği sonucuna vardığı iddialarını değerlendiren Trump, "Henüz herhangi bir değerlendirme yapmadılar. Bunun için çok erken. Bu tamamlanmamış bir rapor." dedi. 

GAZETECİNİN ÖLÜDÜRÜLMESİ KORKUNÇ BİR ŞEY... Trump, "Önümüzdeki iki gün içinde belki pazartesi veya salı günü tam bir rapor almış almış olacağız ve tam tamamlanmış olacak." diye konuştu.  Gün içinde CIA Direktörü Gina Haspel ile görüştüğünü aktaran Trump, "Bir gazetecinin öldürülmesi korkunç bir şey." ifadesini kullandı. 

KİMİN YAPTIĞINA YANIT VERECEK... Trump daha sonra ise daha kesin bir dille Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporun salı günü hazır olacağını belirtti.  ABD Başkanı, raporun "olayın tüm etkisini ve kimin sebep olduğunu veya kimin yaptığına da yanıt vereceğini" kaydetti. 

Beyaz Saray'da Cemal Kaşıkçı istifası Kahtani'yi listeye ekletmişti...

 CIA "MUHAMMAD BİN SELMAN YAPTIRDI" MI DEDİ?.. California'ya gitmeden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde gazetecilere konuşan Trump, CIA Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cinayetinin Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman tarafından emredildiği sonucuna vardığına ilişkin haberlere ilişkin henüz CIA'dan bu konuda brifing almadığını ifade etmişti.

ŞU AN İTİBARİYLE... Trump, "Şu an itibariyle onun (Bin Selman'ın) bunda bir rolü olmadığı bize söylendi. Neler söyleyeceklerini bekleyeceğiz." diye konuşmuştu. Daha sonra ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Trump'ın Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile CIA Direktörü Haspel ile telefonda görüştüğünü açıklamıştı. 

Sözcü, ABD'nin Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin nihai bir sonuca vardığı iddialarının doğru olmadığını bildirmişti.

Cemal Kaşıkçı Hatice Cengiz'den önce Mısır'lı kadınla evlendi bomba fotoğraflarCemal Kaşıkçı Hatice Cengiz'den önce Mısır'lı kadınla evlendi bomba fotoğraflarCemal Kaşıkçı Hatice Cengiz'den önce Mısır'lı kadınla evlendi bomba fotoğraflarCemal Kaşıkçı Hatice Cengiz'den önce Mısır'lı kadınla evlendi bomba fotoğraflarHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Beyaz Saray'da Cemal Kaşıkçı istifası Kahtani'yi listeye ekletmişti...
Fenerbahçeli Barış Alıcı'dan Altınordu ziyareti
Nokia 3 yeni telefon tanıtacak! İşte tarihi
Haftalık Burç Yorumları Hande Kazanova dolunay var deyip uyardı
İşte Google Glass 2'nin satışa çıkacağı tarih
Hindistan Facebook'tan binlerce kişinin verisini istedi
Trabzonspor - Fenerbahçe biletleri kapış kapış
Süleyman Özışık'tan flaş yerel seçim mesajı
Dalga geçilmesine kızan Ozan Tufan'ın son hali
İzmir'de yolcunun, "TNT Taşıyorum" şakası ortalığı karıştırdı
Yorumlar 2 yorum