HABER /  GÜNCEL

Trump'a 4 eyalet mahkemesinden darbe

New York federal mahkemesinden sonra 4 eyalet mahkemesi daha Trump'ın vize kararının askıya alınmasına karar verdi.

New York federal mahkemesinden sonra 4 eyalet mahkemesi daha 7 Müslüman ülkeden vatandaşların ABD'ye girişine 90 gün yasak getiren Başkanlık kararnamesinin askıya alınmasına karar verdi.
 
ABD'de bazı Müslüman ülkelerin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan Başkanlık kararnamesini askıya alan ve havalimanlarında gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesine karar veren federal mahkemelerin sayısı 5'e çıktı. 

New York federal mahkemesinden sonra 4 eyalet mahkemesi daha 7 Müslüman ülkeden vatandaşların ABD'ye girişine 90 gün yasak getiren Başkanlık kararnamesini askıya aldı. 

California, Virgina, Washington, Massachusetts eyaletlerindeki federal mahkemeler de ülkeye girişlerine sınırlama getirilen söz konusu ülkelerin vatandaşlarının ABD'de kalması yönünde karar aldı. 

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinden bir grup avukatın John F. Kennedy Havalimanı'nda gözaltına alınan iki Irak vatandaşının serbest bırakılması ve Trump'ın mülteci ve göçmenlere ilişkin kararının durdurulması için açtığı davanın ardından, New York'ta Federal Hakim Ann Donnelly, sınır dışı kararının "onarılmaz bir zarara" neden olabileceği gerekçesiyle ABD'ye girişlerine sınırlama getirilen ülkelerin vatandaşlarının geçici olarak ABD'de kalmasına karar vermişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
'Harry Potter' hayranı örümcek bilim dünyası şokta!
Fransa'da büyük keşif! Keşfedilmiş en eski...
Trump ve Suudi Arabistan Kralı anlaştı
Mustafa Akıncı'dan müzakere açıklaması
15 Temmuz gazisine Erdoğan'dan telefon
Adana'da 12'inci kattan düşen 4 yaşındaki Başak Cemre hayatını kaybetti
Yorumlar