BIST 7.855
DOLAR 28,92
EURO 31,19
ALTIN 1.884,77
HABER /  POLİTİKA

Toptan resepsiyon verdi

TBMM Başkanı Toptan, yeni yasama yılının açılışı dolayısıyla resepsiyon verdi.

Abone ol

Köksal Toptan, eşi Saime Toptan ile davetlileri karşılayarak tek tek tokalaştı. Resepsiyona, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nazım Erken, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Devlet Bakanları Kürşad Tüzmen, Mehmet Şimşek, Mehmet Aydın ve Nimet Çubukçu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da bulunduğu bakanlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, eski TBMM Başkanları Bülent Arınç ve İsmet Sezgin ile çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda ayrıca, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Sayıştay Başkanı Mehmet Damar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda büyükelçi de yer aldı.

Resepsiyona önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geldi. Erdoğan'ın ayrılmasının hemen ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül resepsiyona katıldı. Gül salonda bir tur atarak, davetliler ile sohbet etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de bulunduğu masanın yanından geçen Gül, burada Bahçeli ile tokalaştı ve bir süre konuştu. Mermerli Salon'da saat 19.00'da başlayan resepsiyon öncesi, milletvekillerinin oruçlarını açması için çorba servisi yapıldı. Geniş bir menünün bulunduğu resepsiyonda, milletvekilleri içecek olarak cola ve meyve suyunu tercih etti.