BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
GÜNCEL

Teröristlerden temizlenen Dikmetaş köyünde şükür namazı kılındı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen Dikmetaş Köyü’nden ÖSO askerleri şükür namazı kıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu güçleri tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında stratejik öneme sahip noktalar tek tek ele geçiriliyor. Harekat kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyü dün öğle saatlerinde başlatılan operasyonla terör örgütlerinden kurtarılmıştı. ÖSO askerleri, teröristlerden temizledikleri Dikmetaş köyünde bugün şükür namazı kıldı. Öte yandan, bölgede güvenliği sağlayan ÖSO askerleri, temizleme çalışmalarını sürdürdükleri köyde teröristlerin açtıkları hendekleri de tek tek kapatıyor.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar köyleri, Hurus Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimlerinin yanı sıra Raco bölgesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri ile 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe teröristlerden temizlendi.

Şeyh Hadid beldesinde ise Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü, Cinderes beldesinde de Hammam köyü ile Mersides Tepesi, Şeran beldesinde Burseya Dağı, Castel Cindo ve son olarak Dikmetaş köyleri ile Sergaya Tepesi ele geçirildi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Suriyelilerin barındığı Atme kampına roketli saldırı: 3 ölü, 15 yaralı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Tarık Mengüç'ün oğlunun dansı olay oldu
YPG'li teröristten kan donduran görüntü! Kurşuna dizdi
Tamer Karadağlı'dan sette korkutan şaka
Erdoğan açıkladı Afrin operasyonu İdlib ile devam edecek
Takla atan aracı, trafikte kalan sürücüler düze çevirdi
PYD'li teröristler Atme mülteci kampını topa tuttu, 3 mülteci öldü
AK Parti Grup Toplantısı'na damga vuran teyze
PYD/PKK Afrin'e terörist sevkiyatına sivilleri kalkan yaptı
Yorumlar