BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  DÜNYA

Terör örgütü YPG/PKK 400 militanını Münbiç'ten çekti

ESED rejimi ile PKK/YPG arasındaki pazarlık sürerken Suriye ordusu, Şam ile teröristler arasında varılan anlaşma gereğince 400 kadar YPG'li teröristin Münbiç'ten ayrıldığını açıkladı.

Abone ol

Suriye Savunma Bakanlığı, Şam yönetimi ile YPG/PKK arasında varılan ve YPG'nin Münbiç bölgesinden çekilmesini kapsayan anlaşma gereği 1 Ocak tarihinde yaklaşık 400 kadar YPG'linin 30 araçlık bir konvoy ile birlikte Münbiç'ten ayrıldığını duyurdu. 

Bakanlık, Sputnik'e yaptığı açıklamada, "Suriye'nin kuzeyindeki bölgede yeniden barışın sağlanması adına varılan anlaşma uyarınca 30 araçlık bir YPG konvoyu, Münbiç'i Fırat Nehri'nin doğu kıyısında terk etti" ifadelerine yer verildi. Öte yandan bakanlık, YPG'lilerin Münbiç kentini terk ettiği görüntünlerin yer aldığı bir videoyu Facebook aracılığıyla dünya ile paylaştı.

PKK DAVET ETTİ ESED GÜÇLER'İ MÜNBİÇ'E GİRDİ... Geçtiğimiz günlerde Suriye ordusundan yapılan açıklamada, halkın isteği ve talebi üzerine ordunun, Münbiç'e girdiği ve Suriye bayrağını göndere çektiği bilgisi paylaşılmıştı. Suriye ordusu sözcüsü, gelişmeyi "Askerlerimiz Münbiç'e girdi ve bayrağı göndere çekti. Münbiç'teki tüm Suriye vatandaşları ve diğer tüm kişilerin tam güvenliğini garanti ediyoruz" ifadeleriyle duyurmuştu.

YPG, Suriye hükümetine, Türkiye'nin olası bir müdahalesini engellemek amacıyla aralarında Münbiç'in de dahil olmak üzere boşalttıkları bölge üzerinde kontrol sağlaması yönünde çağrıda bulunmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar 5.88'i gördü Asya'daki hacim darlığı TL'yi vurdu
Müezzin maaşları 2019 kaç para oldu son zamlı maaşlar
Çin uzay aracı Ay'ın karanlık yüzüne başarı ile iniş yaptı
Zenginler ve yetenekli Türkler ülkeden göçüyor bir yılda 253 bin kişi...
Hüseyin Çapkın mahkemede anlattı! Hükümeti devireceklerdi
Metrobüsün altında kalan yolcu hayatını kaybetti
İzmir'de feci kaza! Ölü ve yaralılar var
Kahreden ölüm sonrası 7 tutuklama
Müezzin maaşları 2019 ne kadar oldu güncel zam bilgisi
Hemşire maaşları 2019 kaç para oldu yeni zamlı maaş
Yorumlar 5 yorum