Tepsileri 'cinsel organına' sürdü! Restoranda şok görüntü

Japonya'da yiyecek sektöründe çalışanların sosyal medyada ünlü olmak için yaptıkları şaka akımı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bunun en son örneği de Ootaya adlı ünlü restorandaki bir çalışanından geldi.

Japonya, yiyecek sektöründe çalışanların sosyal medyada ünlü olmak için yaptıkları ve çığ gibi büyüyen kötü şaka akımının sonuçlarını hazmetmeye çalışıyor.Bunun en son örneği, Ootaya adlı bir restoran zincirinde yaşandı.

Uzaylı maskesi takıp yüzünü saklayan bir çalışanın belden aşağı çıplak halde sadece genital bölgesini örten bir tepsiyle poz verdiği ve sonra da tepsiyi çekip kendini teşhir ettiği video önce Twitter'a sonra da ülke gündemine düştü.

Japoncada restoran ve 24 saat açık süpermarketlerde yarı zamanlı çalışanlara, Almanca kökenli "arbeit" kelimesinden türeme "baito" deniyor. "Baito"ların son günlerde estirdiği bu dalgaya "baito tero" ya da "yarı zamanlı terörizm" adı veriliyor.

Sosyal medyadaki bu akımın ilk olarak, aralık ayında Big Echo adlı karaoke barda çalışan birinin yüklediği videoyla başladığı tahmin ediliyor. Videoda çalışan, buzluktan çıkardığı tavuk butlarını mutfakta yerlere sürüyor. Daha sonra butları kızgın yağa atıp kızartıyor ve hiçbir şeyden haberi olmayan müşterilere sunuyor. Halkın sağlığıyla oynayan bu tip şakalarda dozun gittikçe arttığı gözleniyor.