HABER /  2018 GENEL SEÇİMLERİ

Temizlikçi olurum dedi AK Parti'den liste başı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Gel sen benim kapımda temizlikçi ol’ dese, gider temizlikçilik yaparım" diyen AK Parti Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Yağcı, belediye başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

Abone ol

14 yıldır Bilecik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Selim Yağcı, ‘Erdoğan'ın kapısında temizlikçi olurum' açıklamasıyla gündeme gelmişti. AK Parti Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Mart ayında Bilecik Belediyesi Encümen toplantısında konuşan Yağcı, “Siyasetin diğer noktaları ve Milletvekilliği tabii ki düşünülür. Bundan sonra eğer partimin yetkili organları uygun görürse büyük mutluluk yaşarız ama havalara uçmayız. Çünkü bunu sürecin devamı olarak görürüz. Ama olmazsa da küsmeyiz. Çünkü biz bu davanın adamıyız. Erdoğan “Gel Selim benim kapımda temizlikçi ol” derse, temizlikçilik yaparım. Ben takım oyuncusuyum. Liderim neyi emrederse, onu yapmaya hazırım” demişti.

KIZI SON SIRADAN ATANMIŞTI: Yağcı'nın kızı da geçtiğimiz ay 10. sırada olduğu listede rakiplerini eleyerek, öğretim görevlisi seçilmesiyle gündeme gelmişti. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin açtığı öğretim görevlisi sınavına 10 kişi müracaat etmişti.

ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE KABUL EDİLMİŞTİ: Başkanın kızı Ecem Gezer, ALES puan sıralamasına göre en sonda yer almasına rağmen, herkesi geçip, öğretim üyeliğine kabul edilmişti. Yazılı sınavda Yağcı’nın kızından yüksek puan alan Sema Ünver’e, sözlü de 45 sınav puanı verilerek kadro almasının önü kapanmış ve Gezer ilk sıraya yükselmişti.

AK Partili aday 'topçu tepeden indi' deyip siyaseti bıraktı

AK Parti milletvekili adayları 2018 AKP aday listesi

AK Parti'de liste dışı kalan bakanlar kimler? İşte liste...

ÖNCEKİ HABERLER
İşte FETÖ'nün yeni yöntemi! Adı: ooVoo
İtalya'da hükümet programında masonlara ambargo
Yemekteyiz Ergün Halis kimdir kaç yaşında masayı karıştıran sözleri!
Sanat yönetmeninden iğrenç tuzak! Şarj bahanesiyle eve götürüp tecavüz etti
Yemekteyiz Filiz Yılmaz kimdir kaç yaşında sivri dili olay oldu
Babalar günü ne zaman 2020 babalar günü hediye fikirleri
Yorumlar 29 yorum