HABER /  POLİTİKA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan çarpıcı yorum! Boşuna değildir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından Meclis'te düzenlenen 'Foto Muhabirlerinin Gözüyle 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi' fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. 15 Temmuz'da Meclis'in bombalandırılmasını değerlendirdi.

Katıldığı fotoğraf sergisinde konuşan Şentop "Bugün burada açılan serginin 15 Temmuz gecesinin hakikatlerini bir kez daha görmek ve göstermek için bir fırsat, bir vesile olmasını temenni ediyorum" dedi ve 15 Temmuz darbe girişiminin en büyük yıkım çabası olduğunu söyledi.

Şentop, şöyle devam etti:

"15 Temmuz darbe girişimi ne kadar alçaksa, o darbeyi durdurmak için harekete geçen millî şuur ve direniş de en az o kadar yüce ve örnek teşkil edecek düzeyde parlaktır. O gece yaşanan ihaneti ibretle, o ihaneti boşa çıkaran cesareti gıptayla anmak, vatanperverliğin şartlarından birisi sayılabilir. 15 Temmuz gecesi ülkemize ve milletimize kasteden hain darbe girişiminin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni hedef alması, bombalaması boşuna değildir. Darbeci hainler, bu yüce meclisin milletimiz için taşıdığı büyük kıymeti bildikleri için buraya saldırmışlardır. Fakat bu binada açtıkları yara, milletimizin o darbe girişimine karşı daha iştiyakla direnmesi sonucunu doğurmuş ve darbe mağlup edilmiştir. 15 Temmuz darbe girişimi, bu milletin tarihinde tesadüf ettiği en hain yıkım çabalarından birisidir. Bu ihanet hareketine karşı milletimizin verdiği karşılık ise, asaletine yaraşır bir kahramanlık örneğidir. Bunlar tarihi hakikatlerdir."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Okullar ne zaman açılacak 2019-2020 eğitim yılı takvimi
Fenerbahçe'nin rakibi Boluspor
ALES 2019/2 başvuru ücreti kaç para hangi bankaya ödenecek?
Ferit Şahenk kendi holdinginde CEO oldu
Konya'da eski eş dehşeti; Yaraladı, öldürdü, intihar etti
29 Ekim 2019 Cumhuriyet'in kaçıncı yılı kutlanacak?
Yorumlar