BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  GÜNCEL

Tavşan yüzlü hayvan görenleri şoke etti

Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan tavşan yüzlü kuzu görenleri şoke etti.

Abone ol

MUĞLA'nın Milas ilçesinde, doğum sırasında ölen koyunun karnından alınan tavşana benzeyen kuzu, görenleri hayrete düşürdü.

Milas'a bağlı Kazıklı köyünde hayvancılıkla uğraşan Çalış ailesinin gebe olan sakız ırkı koyunlarından birisi doğum sırasında öldü. Daha sonra koyunun karnını kesen köylüler, gördükleri manzara karşısında şok yaşadı. Koyunun karnından çıkarılan ölü yavrunun yüzünün tavşana benzemesi görenleri hayrete düşürdü.

KÖYLÜLER DEHŞETE DÜŞTÜ

İlk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını söylen çiftçi Mehmet Çalış, "Gebe koyunumuzun sancısı başlayınca veterinerimizden yardım istedik. Veteriner yaptığı muayenede yavrunun sağlıklı olmadığını ve garip bir durumun olduğunu söyledi. Bu sırada gebe koyun doğum yapamadan öldü. Sonra koyunun karnını keserek yavruyu kurtarmak istedik ancak gördüğümüz karşısında büyük bir şok yaşadık. Yavrunun organlarından bazılarında şişkin oluşması ve yüzünün tavşana benzemesi bizleri korkuttu" dedi.

AH SENDROMU GEÇİRMİŞ OLABİLİR

Koyunun gebeyken ateşli bir hastalık geçirmiş olmasının anomali bir duruma neden olabileceği ya da koyunun ah sendromu geçirmiş olabileceği belirtildi.