BIST 2.011
DOLAR 13,47
EURO 15,27
ALTIN 793,59
HABER /  GÜNCEL

Tatilciler yollara düştü

tatil yörelerinden ayrılan vatandaşlar, terminalleri doldurdu.

Abone ol

Muğla'da oy kullanmak amacıyla tatil yörelerinden ayrılan vatandaşlar, Bodrum-Milas, Dalaman Havalimanı ve otobüs terminallerinde yoğunluğa neden oldu.

Muğla'da, 22 Temmuz günü yapılacak seçimlerde oy kullanmak isteyen çok sayıda tatilci, oy kullanmak üzere memleketlerine dönmeye başladı. Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi tatil yörelerinde tatil yapan vatandaşlar uçakla evlerine dönmeyi tercih ederken, Bodrum-Milas ve Dalaman havalimanlarında yoğunluk yaşanıyor.

Bu arada otobüs terminallerinde de hareketlilik yaşanırken, çok sayıda firma İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana güzergahına ek seferler koydu. Ek seferlerde çalıştıracak otobüs bulamadıklarını iddia eden bazı firma yetkilileri, ''seçmen kartını'' göstermeleri şartıyla, yolculara yüzde 30 indirim uyguladıklarını bildirdi.

Öte yandan, bir süre önce İstanbul-Bodrum arasında sefere başlayan ''Ankara'' isimli yolcu gemisi, seçim nedeni ile Bodrum'a erken geldi. Geminin ek seferinin yoğun talep nedeni ile gerçekleştirildiği öğrenilirken, normal seferlerin devam edeceği ifade edildi.

Ankara gemisi, 575 yolcusu ile İstanbul'a hareket etti. Oy kullanabilmek için tatillerini yarıda kestiklerini belirten yolcular, vatandaşlık görevlerini yerine getirdikten sonra tatillerine devam edeceklerini söylediler. Bazı yolcular ise tatil programlarını 22 Temmuzdaki seçime göre planladıklarını dile getirdiler.

Bu arada, seçim öncesinde yaşanacak yoğunluk nedeniyle tatil yörelerinden İstanbul'a yapılacak bazı seferlerde uçak tipinin büyütüldüğünü, bazı hatlara da ek seferler konulduğu açıklandı. Uçak seferlerinde, tatil yörelerinden dönüşlerde yüzde 100'e yakın doluluk oranı yaşandığı, 22 Temmuzdan sonraki günlerde ise Ege ve Akdeniz bölgelerine uçuşlarda yüzde 30'luk bir talep artışı gözlendiği öğrenildi.

SAHİLLER BOŞALDI

Muğla'nın bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde tatil yapan vatandaşların oy kullanmak için evlerine dönmeleri nedeniyle, sahiller adeta boşaldı. Seçimde oyunu Muğla'da kullanmak amacıyla önceden başvuru yapan tatilciler ise tatillerine ara vermemek için böyle bir karar aldıklarını belirterek, ''Oy kullanmak için uzun bir yolculuğa çıkmayı göze alamadık. O yüzden oyumuzu tatil yaptığımız bölgede kullanacağız'' dediler.

ÖNCEKİ HABERLER
Zananın eyaletine soruşturma
Zananın eyaletine soruşturma
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
İşte liderlerin sandıkları
İşte liderlerin sandıkları
Haydi gidelim patlatalım
Haydi gidelim patlatalım
Bahadır fil öldü
Bahadır fil öldü
İşte Cimbomun yeni stadı
İşte Cimbomun yeni stadı
THYden sağduyu çağrısı
THYden sağduyu çağrısı
İlle de Kuranyi
İlle de Kuranyi
Milyonda bir görülen hastalık!
Milyonda bir görülen hastalık!
İlk gün sevinci yaşayacakken
İlk gün sevinci yaşayacakken