Tam 17 yaprak 34 sayfa altın yazmalı! Diyarbakır’da Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirildi

Tam 17 yaprak 34 sayfa altın yazmalı! Diyarbakır’da Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, Roma dönemine ait ceylan derisi üzerine yazılmış, altın yazmalı tarihi kitap ele geçirildi.

Tam 17 yaprak 34 sayfa altın yazmalı! Diyarbakır’da Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirildi - Sayfa 1

Diyarbakır’da halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte kaçakçılık yapan organize suç çetelerine göz açtırmıyor.

Roma dönemine ait tarihi kitabı satmak için harekete geçen kaçakçılar suçüstü yakalandı.

Tam 17 yaprak 34 sayfa altın yazmalı! Diyarbakır’da Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirildi - Sayfa 2

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, ''Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Diyarbakır il merkezinde ikamet eden bir şüpheli şahsın, elinde bulundurduğu ve Roma dönemine ait olduğunu iddia ettiği tarihi kitabı satmak için alıcı aradığı yönünde bilgi elde edilmiş.

Tam 17 yaprak 34 sayfa altın yazmalı! Diyarbakır’da Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirildi - Sayfa 3

Alınan bilgiye istinaden Diyarbakır ili Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi mülki sınırları içerisinde icra edilen ve Kayapınar İlçe Jandarma Komutanlığı'nın da destek verdiği operasyonda, bahse konu şüpheli şahıs tarihi eseri satmaya çalıştığı esnada suçüstü yakalanmıştır. 

Tam 17 yaprak 34 sayfa altın yazmalı! Diyarbakır’da Roma dönemine ait tarihi eser ele geçirildi - Sayfa 4

Şahsın üzerinde ve ikametinde yapılan aramada Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen, 1 adet ceylan derisi üzerine yazılmış, 17 yaprak ve 34 sayfadan oluşan, altın yazmalı tarihi kitap ele geçirilmiştir.