BIST 1.420
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 478,73
HABER /  POLİTİKA

Talat Atilla açıkladı kaynağım CHP’li dedi topu Kemal Kılıçdaroğlu’na attı

Rahmi Turan'ın Beştepe'ye giden CHP'li haberinin kaynağı olarak açıkladığı Talat Atilla, eleştirilere "Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li… Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim" diye yanıt verdi.

Abone ol

Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP'li bir ismin görüştüğü iddiasını yazan Sözcü Başyazarı Rahmi Turan, kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu söyledi.

Bu açıklama sonrası gözlerin çevrildiği isim, suçlamalara kendi sitesindeki köşesinde olayın tüm ayrıntılarını anlatarak yanıt verdi. Atilla, görüştüğü Kılıçdaroğlu'na da bu haberin doğruluğunu onaylattığını söyledi.

"Haberi yeniden kaynağıma sorgulattım. 'Yine altını çizerek yüzde yüz doğru' dedi." ifadelerini kullanan gazeteci Talat Atilla'nın açıklamalarının tamamı şöyle:

"Kılıçdaroğlu’na doğrulattım"

Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için “Benim dememeyi tercih ettim” 

Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım.

“CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar”

Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime’da yazan. Rahmi Turan’a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım. Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar’ı aradım. Dündar bana “CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi.

“Tamam, yazarım” dedi

Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan’ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim. “Tamam, yazarım” dedi. Ve bilgileri gönderdim.

Şimdi geleyim bu habere…

       1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

       2. Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Audi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı. 

Tüm bunlar bilgi olarak geldi. Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan’la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı. Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

Ne Muharrem İnce’ye… Ne CHP’ye… Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım. Gelelim haber kaynaklığı meselesine… 

Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li…

"Yeniden kaynağıma sorgulattım"

Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu.. Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım. “Yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi. Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum…

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yaşar Büyükanıt son yolculuğuna uğurlandı! Kızı Bengü Büyükanıt kahroldu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
ABD'li boksör Wilder, Muhammed Ali'nin rekorunu yakalamak için ringe çıkacak
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Kaynak CHP'li biri deniyor CHP Sözcüsü Faik Öztrak başka telden çalıyor
Mahir Ünal: Şartlar yerine getirilmezse termik santral kapatılacak
Rahmi Turan Beştepe'ye giden CHP'li iddiasının kaynağını açıkladı
Luiz Gustavo'dan Müslüm Gürses yorumu
Rahmi Turan’ın kaynağı olduğu belirtilen gazeteci Talat Atilla'dan çarpıcı açıklama
Taksim'de kendimi yakarım diyen Muharrem İnce'den bir sert açıklama daha
Orkun Kökçü Milli Takım tercihi yaptı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, huzurevindeki emekli öğretmenleri ziyaret etti
Yorumlar 36 yorum