BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83

Takipsizlik kararı çıkan Deniz Çakır'a mahkemeden kötü haber

Deniz Çakır'ın başörtülü kadınları sözlü taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı davadan çıkan takipsizlik kararında flaş bir gelişme yaşandı.

2018'in son gününde bir cafede gerçekleşen olayın suları durulmak bilmiyor. Yaşanan son gelişmede başörtülü kadınları taciz ettiği iddialarına maruz kalan Deniz Çakır hakkında mahkemeden çıkan takipsizlik kararı, yapılan itirazlar sonucu kaldırıldı.

Mahkeme, 'özel hayatın gizliliğini ihlal' ile 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlarından Deniz Çakır'a takipsizlik kararı vermişti ancak, 'dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı hakaret' suçundan başlatılan soruşturma ise devam ediyordu.

Mağdur olduğunu iddia eden kişiler, Deniz Çakır hakkında verilen takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimliği ise takipsizlik kararının kaldırılmasına karar verdi.

Böylece Deniz Çakır, yukarıdaki suçlardan yargılanmaya devam edecek. Ayrıca Çakır, geçtiğimiz gün olay anı görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından açıklama yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı;