BIST 1.329
DOLAR 7,85
EURO 9,40
ALTIN 450,21
HABER /  YEREL

Sultanbeyli'deki meydanlarda dronlu sigara yasağı denetimi

Koronavirüsle mücadele kapsamında maskenin doğru ve sürekli kullanımını sağlamak amacıyla yaya yoğunluğunun fazla olduğu meydanlar ve otobüs duraklarında sigara ve tütün mamullerinin tüketilmesi 12 Kasım 2020 tarihinde yasaklandı. 13 Kasım 2020 tarihinde yasağın kapsamı genişletilerek pazar yerleri de eklendi. Bu duruma yönelik Sultanbeyli'de dronlu denetim gerçekleştirildi.

Abone ol

Sultanbeyli İlçe Hıfzıssıhha kurulunca alınan sigara yasağına istinaden Sultanbeyli Kent Meydanı, Merkez Camii Meydanı, Abdurrahmangazi Camii Meydanı, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Meydanı, tüm otobüs durakları ile pazar yerlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekipleri tarafından denetimler aralıksız olarak gerçekleştiriliyor.

Sigara yasağına uymayanlar drone ile tespit edildi

Sultanbeyli Kent Meydanı ile Merkez Camii meydanında drone ile yapılan denetimlerde sigara yasağına uymayan vatandaşlar havadan tespit edilerek emniyet ekipleri tarafından gerekli cezai işlemler uygulandı.

5 günde 19 Bin 800 TL ceza kesildi

Sultanbeyli’de bulunan meydanlarda, otobüs duraklarında ve pazar yerlerinde yapılan denetimlerde sigara yasağının başladığı tarihten bugüne kadar kurallara uymayan 22 kişiye 19 Bin 800 TL para cezası uygulandı.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Önceliğimiz Halk sağlığının korunması ve koronavirüsle en sıkı şekilde mücadele etmektir. Kalabalık alanlarda maskenin doğru kullanılmasını sağlamak amacıyla Emniyet ve Zabıta ekiplerimiz denetimlerine aralıksız olarak devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız kurallara titizlikle uymalarıdır.” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Messi isyan etti: Sürekli sorun olmaktan yoruldum
Çanakkale'de deniz ulaşımına poyraz engeli! Seferler iptal edildi
Bakan Fatih Dönmez: Taş kömürü kaynağımız 1.5 milyar tona yükseldi
Kayseri'de 21 araçtan hırsızlık yapan oto faresinin arsız cümlesi
Maganda kuruşunuyla gözünü kaybeden Şahan Dinç dehşet anlarını anlattı
2021 pasaport harç ücretleri 1 yıllık pasaport harcı kaç para oldu?
Yorumlar 3 yorum