BIST 1.415
DOLAR 8,03
EURO 9,63
ALTIN 451,85
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Sultanbeyli’de şefkat eli projesi kapsamında 641 bin tl bütçeyle 2 bin hane temizliği ve yüzlerce tadilat gerçekleştirildi

Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Darülaceze Vakfı işbirliğinde yürütülen "Şefkat Eli" projesi ile yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan muhtaç vatandaşlarımızın evlerine 15 günde bir gidilerek; vatandaşların evleri temizliyor, ilaçlanıyor, dezenfekte ediliyor ve yılda bir kez boyanıp tadilat gerektiren küçük tamir işleri yapılıyor.

Abone ol

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY konuyla alakalı yaptığı açıklamada “Kaymakamlığımız tarafından 2017 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı imkânlarıyla uygulanmaya başlanan, 2019 yılından itibaren Darülaceze Vakfı’nın destekleriyle yürütülen "Şefkat Eli" projesi kapsamında Sultanbeyli ilçemizde yaşayan yaşlı, engelli veya kronik rahatsızlığı olan muhtaç vatandaşlarımızın evleri 15 günde bir düzenli olarak temizleniyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine giden Şefkat Eli Personellerimiz; vatandaşların evlerini temizliyor, çamaşır ve bulaşıklarını yıkıyor, yemeklerini yapıyor, yerleri süpürüyor, camlarını ve kapılarını siliyor. ” denildi.

Yapılan açıklamanın devamında "Koronavirüs salgını sürecinde de kıymetli büyüklerimizi yalnız bırakmadık. Vatandaşlarımızın evlerini düzenli olarak dezenfekte ettik. Temizlik, gıda, sıcak yemek ve maske ihtiyaçlarını karşıladık. Ayrıca yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı doktor ve psikolog nezaretinde ziyaret edilerek koronavirüsle mücadele konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Sosyal devlet olmanın bilinciyle 2017'den bugüne kadar Şefkat Eli Projesi kapsamında 641 bin Türk Lirası bütçeyle yaklaşık 2000 hane temizliği ve yüzlerce tadilat işlemi gerçekleştirdik. İlçemizde ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Devletimizin şefkat elini, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza hissettirmeye bundan sonra da devam edeceğiz. Şefkat Eli Projesine desteklerinden dolayı başta İstanbul Valimiz Sayın Ali YERLİKAYA’ya, Darülaceze Vakfına ve tüm yönetime, Sultanbeyli Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin KESKİN’e çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Barış Özbek kiminle evli aslen nereli kaç yaşında Survivor Barış kimdir?
Korkutan görüntü! Çanakkale Sarıçay'da sular çekildi tekneler karaya oturdu
Sülün Osman çetesi çökertildi! Orhan Gencebay ve Okan Kurt'u da dolandırmışlardı!
Bahçelievler'de kahreden olay! Polis babasının silahı ile oynayan kız kendini vurdu
Silivri'de dehşet! Öz annesini ve üvey annesini öldürüp intihar etti
Liverpool'da Jürgen Klopp'un yerini Steven Gerrard alıyor
Schalke 04'te deprem! Hepsi birden kovuldu
AÖL 2021 açıköğretim lise sınavı girişi son gün ne zaman?
İstanbul'da artış eğilimi var! Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz: 65 yaş üstü yasağı kalkabilir
Kısıtlamaya uymadı ceza yiyince polisin üzerine yürüdü
Yorumlar 3 yorum