BIST 1.409
DOLAR 8,07
EURO 9,69
ALTIN 451,34
HABER /  GÜNCEL

Sultanbeyli İlçe Salgın Denetim Merkezi kontrolü elden bırakmadı

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY başkanlığında Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Erkan DİNÇ, İlçe Emniyet Müdürü Caner ÇOŞAR ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Sultanbeyli İlçe Salgın Denetim Merkezi” toplantısında "Yeni Kontrollü Normalleşme Sürecinde" Sultanbeyli’de alınacak tedbirler ve yürütülecek çalışmalar değerlendirildi.

Abone ol

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY toplantıda yaptığı konuşmada “Koronavirüs salgının başladığı 11 Mart 2020 tarihinden itibaren yaklaşık bir yıldır tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde koordineli bir çalışma yürüterek salgının ilçemizdeki yayılım hızını azaltmak için yoğun bir gayret gösterdik. Bu sayede Sultanbeyli İstanbul’da salgının yayılım hızının en az olduğu ilçeler arasında yer alıyor. Yeni kontrollü normalleşme sürecinde de tedbiri elden bırakmayarak yürüteceğimiz çalışmalarla ilgili planlamamızı yaptık. Vatandaşlarımızın can güvenliğini ve sağlığını korumak için çalışmalarımızı titiz bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan ricam temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymaya devam etmeleridir.“

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında 256 Bin Denetim Gerçekleştirdik

İlçe Salgın Denetim Merkezimiz 20 Ağustos’tan bugüne kadar 7 gün 24 saat esasına göre görev yapıyor. Bugüne kadar İlçe Salgın Denetim Merkezimiz 36.078 işyeri denetimi, 220.166 adet izolasyon denetimi olmak üzere toplam 256.244 adet denetim gerçekleştirdi. Bu denetimlerde kurallara uymayan 5574 kişi ve 105 işyerine toplam 11 milyon 477 bin 506 TL idari para cezası uygulandı.

İSDEM Ekiplerimiz Sürekli Sahada Olacak

“İstanbul turuncuyla ifade edilen yüksek riskli şehirler arasında yer alıyor. Yeni  kontrollü normalleşme sürecinde bizlerde yeni bir süreç başlatacağız denetimlerimizi arttırarak bu süreci de en iyi şekilde yöneteceğiz. Özellikle yeme-içme yerleriyle ilgili Emniyet, Zabıta ve Tarım Orman Müdürlüğü personellerimiz sürekli olarak sahada olacak ve denetimlerini gerçekleştirecek.” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Anayasa Mahkemesinden yaşlılık aylığı kararı
Sivasspor ile Hatayspor puanları paylaştı
Tarihte Kara Şaman Togay'ın yeri kimdir ölümü nasıl oldu?
Karabük'te şiddetli ağrıyla gitti doktor bile şaştı kaldı: İlk defa başıma böyle bir şey geldi
Zonguldak'ta 'Rabbime kurban ettim' deyip oğlunu kesti! Sevindiren haber
Eskişehir'de hırsızlıktan tutuklanan kadının 24 sabıkası çık
CHP'li Avcılar Belediyesi'nde halaylı eylem! Ayrımcılığa son verilene kadar...
Valilik açıkladı! Van'da gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı
Antalya'da her şey rüyasını anlatmasıyla başladı: Kayınpederim duygusal davrandı
Adıyaman'da firari FETÖ hükümlüsü yakalandı
Yorumlar