HABER /  POLİTİKA

Süleyman Soylu'dan güldüren pantolon detayı

İçişleri Bakanı Bakan Süleyman Soylu, Okmeydanı'nda 'hayır' oyu vermeleri için kahvehane basan teröristlerin nasıl yakalandığını anlattı.

Abone ol

İçişleri Bakanı Bakan Süleyman Soylu, Okmeydanı'nda silahlarla kahvehaneyi basarak 'evet' diyenleri tehdit eden teröristlerle ilgili de "Kıraathane basmaya kalkan üç beş serseri. İçlerinden biri pantolonunu değiştirmeyi unutmuş" deyince tüm salon kahkahaya boğuldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, halk oylamasının güvenliğine ilişkin 251 bin 788 emniyet ile 128 bin 445 Jandarma personelinin görevlendirildiğini açıkladı.

Soylu, "Ayrıca 26 ilde 51 bin 148 güvenlik korucusu, 18 bin 675 gönüllü güvenlik korucusu da halk oylaması için görevlendirilmişlerdir. İlaveten 6 bin Kara Kuvvetleri Komutanlığı personeli ihtiyaç olması halinde takviye kuvvet olarak planlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Soylu, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bildirilecek enerji ile ilgili kritik tesislerin, trafo merkezlerinin korunması için 3 bin 476 devriye olmak üzere 9 bin 674 jandarma personeli, 3 bin 260 ekip olmak üzere 8 bin Emniyet Genel Müdürlüğü personeli görevlendirilmiştir" dedi.

 İÇLERİNDEN BİRİ PANTOLONUNU DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMUŞ 

Öte yandan Okmeydanı'nda 'Evet' çalışmalarının yapıldığı iddia edilen kahvehaneyi silahlarla basarak 'Hayır' propagandası yapıp 'Evet' diyenleri tehdit eden teröristlerle ilgili konuşan Bakan Soylu, şunları söyledi:

"Dün akşam Okmeydanı'nda iki üç serseri bir kıraathaneye girdiler ve orada vatandaşımıza güya yani biz burdayız deyip bir taraftan da arkalarına bakarak korkak ve ürkek bir şekilde orada maskeleriyle beraber tehdit etmeye çalıştılar fakat bir yanlış yapmışlar. İçlerinden birisi pantolonunu değiştirmeyi unutmuş ve arkadaşlarımız bir iki gün önce ki eylemle o gün pantolonunu değiştirmeyen kişinin eylemini birleştirip bütünleştirince, hemen gece yarısı bu huzuru ve sükunu ortadan kaldırmaya çalışan bu serserileri bir şekilde adalete teslim etmek üzere emniyete götürmüşlerdir. Yani devletimiz 24 saat ayaktadır. Hiç kimsenin endişesi olmasın."

Teröristler kahvehane basıp halkı tehdit etti

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da yaşandı otomobille önünü kesip...
Erdoğan: Darbeciler benim de yüreğimden bir parça kopardı
Borsa İstanbul'da Halkbank rüzgarı
Sosyal medya bu diyaloğu konuşuyor
İsrail füzeyle vuruldu! Sınır kapısı kapatıldı sıcak gelişmeler
İŞKUR Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi başvuru şartları neler?
Yorumlar 2 yorum