HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

'Star Citizen' piyasaya sürülmeden 200 milyon dolar kazandı

2019'un ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmeyi bekleyen ve dünyanın en merak edilen oyunlarından olan 'Star Citizen' daha çıkmadan 200 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış durumda.

Abone ol

2012’de hayatına bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve kısa sürede milyonlarca destekçiye sahip olan Star Citizen, toplamda 200 milyon dolar kazanmayı başardı. 2.121.222 oyuncudan toplamda 200.009.399 dolar gelir elde ettiklerini belirten geliştirici Imperium Games, 200 milyon dolarlık bir bütçeyle, tüm zamanların en iyi grafiğe sahip detaylı oyunlarından birini geliştirmeye devam ediyor.

200 milyon dolarlık gelirin büyük bir kısmını oyunda kullanılan sanal uzay gemilerini satarak kazandığını belirten geliştirici, oyunda çeşitli noktalara hitap eden paketlerin büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Planlamaya göre oyun, 2019’un ikinci çeyreğinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyun çıkar çıkmaz 2 milyon oyuncuya dağıtılacağı düşünülürse, GTA 5, Call of Duty gibi büyük yapımlarda gördüğümüz etkiyi yaratması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Jeffe Bezos 'Amazon'un iflas edeceğini düşünüyorum'
Naim Süleymanoğlu mezarı başında anıldı
Mevlid Kandili çekilecek tesbihleri ve zikirler ile hadisleri
ABD Çin gerginliği o zirveye de yansıdı bir ilk gerçekleşti
Motorine 22 kuruş benzine 19 kuruş indirim ne zaman başlıyor
Öğretmen ek ders ücretleri 2020 saat başına kaç para oldu?
Yorumlar 1 yorum