YAZARLAR

Soylu üzerinden Cumhurbaşkanını vurmak diye buna denir!

İçişleri Bakanı Soylu’nun Trabzon’da yaptığı veda gibi konuşmasının haberini Pazar günü Bursa’da Tofaş Spor Salonu’nda Başbakan Binali Yıldırım’ı beklerken aldık.

Cennet CANKILIÇcennet@internethaber.com

İçişleri Bakanı Soylu’nun Trabzon’da yaptığı veda gibikonuşmasının haberini Pazar günü Bursa’da Tofaş Spor Salonu’ndaBaşbakan Binali Yıldırım’ı beklerken aldık.

Haber sosyal medya üzerinden dalga dalga salona yayıldı. ZatenBaşbakanın Kocaeli’den Bursa’ya geliş programı yaklaşık 3 saatsarkmıştı, salonu dolduran insanların heyecanlı bekleyişsıkıntısına İç İşleri Bakanı Soylu’nun bu beklenmedik istifayıandıran konuşması eklenince maroller bozuldu, heyecan ve coşkukayboldu.

O gün Bursa’da gördüğüm en sönük “Başbakanlıprogramdı” diyebilirim. Ki, Başbakan Binali Yıldırımsadece partililer nezdinde değil, sade vatandaş nezdinde de çoksevilen, sayılan, sade, dürüst ve esprili kişiliği ile de en fazlasempatik duyulan bir şahsiyet iken, kürsüye çıktığında datribünlere çöken o anlam verilemeyen iç sıkıntısı hakimiyetinikorudu.

Nitekim dışarda da öyle…

Dikkat ettim, insanlar cep telefonlarından söz konusu haberiniçeriğine ulaşıp anlam çıkarmaya çalışıyorlardı. Çok geçmeden dezaten sosyal medya üzerinden büyük bir destek başlatıldı ve çığgibi büyüdü.
O gün eğer Soylu yerine bir başka bakan çıkıp da böyle bir konuşmayapsa idi, belki de bu kadar halk nezdinde etki göstermezdi.

Neden Soylu?

****** ****** ******

Çünkü Soylu’nun durumu farklı.

O Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı İçİşleri Bakanı.

Terörü neredeyse kökünden kazıma noktasına getiren, çocuklarımızüzerinden neslimizi tüketmeye yönelik uyuşturucu belasından tutunda, mafyaya, çetelere kadar her alanda büyük mücadele eden birbakan…

Koltuğunda oturmak yerine PKK’nın kol gezdiği dağları, mezralarıkendine çalışma ofisi ilan eden, teröristleri inine kadarkovalayacaksınız diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü yerinegetiren, uyuşturucu satan çeteler için gerekirse kolunu bacağınıkırın benim üzerime atın diyecek kadar da kendini siper edinen,jandarmadan polise kadar tüm güvenlik güçlerinin moral kaynağıolarak yanında duran, sınır uçlarında mehmetçiğin nöbetkulübelerine kadar gidip geceleyen bir bakan…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine verdiği bu millete hizmetetme fırsatına halel getirmemek adına , onu mahcup etmemek içinsadece kendisini değil, ailesini de kefenle dolaştıran bakan…

***** ****** ******

Bu millet kendisine hizmet edeni asla yarı yolda bırakmaz,terazisi ise hiç şaşmaz.

Çalışanla, çalışmayanı hem vicdanında, hem aklında hem deyüreğinde öyle bir tartar ki, gerekirse arkasından ölümüne gider.Aynen dünya lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasından gittiğigibi…

Milletin tam sevgisini almış, ülkemizin istiklal ve istikbalmücadelesini yürüten Cumhurbaşkanımız Erdoğan nasıl ki bizibölüp,parçalamak isteyen şer odakların hedefinde ise, işte Soylu’daterörle mücadelede yaptığı başarılar nedeniyle hedef tahtasınaoturtuldu. Aslında o hedefin sadece görünen yüzü .Maksat O’nunüzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vurmak.

Oradan da millete…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bunun farkında, Soylu’ya her zamankigibi yine tam destek çıktı ve olası muhtemel krizi önleyerek“çalışmaya devam” dedi, trollere çattı da… onunoradan ayrılacağı tedirginliğini yaşayan vatandaş da rahat nefesaldı.

Şu çok iyi bilinmeli ki,

Doğusundan batısına kadar, kuzeyinden güneyine kadar 2. BirKurtuluş Savaşı verdiğimiz şu süreçte, başta Başkomutan veCumhurbaşkanı olmak üzere ehil kadroları ve devlet adamları neredeise bu millet yüreğiyle, canıyla orada…

Yorumlar9 yorum