SONAR'ın son seçim anketi fos çıktı anket yerine bakın ne yayınladılar

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan bugün 10 ilin seçim anketini paylaşacağını duyurmuştu. Millet anket beklerken Bayrakçı Twitter'dan sadece hangi şehri hangi ittifakın alacağını yazdı.

Türkiye Yerel seçime kilitlendi. 31 Mart Yerel Seçimine sadece 4 gün kaldı. Son 4 gün kala en çok anket şirketlerinin sonuçları merak ediliyor. Anket şirketleri son araştırma sonuçlarını kamuoyuyla paylaşırken dün SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan bugün 10 ilin seçim anketini paylaşacağını duyurdu.

Bu seçimde nedense büyük anket şirketleri anket yayınlamaya çekiniyor. En yakın örnek KONDA oldu. KONDA bir ilke imza atarak ilk kez bir seçimde anket yayınlamayacağını açıkladı. KONDA'nın kararı sonrası Hakan Bayrakçı'nın İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Manisa; Antalya, Kayseri, Tekirdağ, Aydın illerinde yapılan anketi paylaşacağını açıklaması herkesi meraklandırdı.

Özellikle bu seçimin en çok merak edilen ili Ankara'ydı. SONAR'ın Ankara sonuçları merak ediliyordu. Herkes anket beklerden Bayrakçı anket yerine sonuçları yuvarlayıp hangi ilde hangi ittifakın kazanacağını yazdı sadece....İşte Bayrakçı'nın anket diye paylaştığı veri...