BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15

Siyanürlü şerbet cinayetinin detayları belli oldu! Kimya öğrencisi herşeyi itiraf etti

İZMİR'de yaşanan olay dehşete düşürdü. İlk başta evde yapılan bir deney sonucu ölümlerin yaşandığı sanıldı. Ancak ilerleyen saatlerde kimya öğrencisinin ailesine şerbet diye siyanür içirdiği ortaya çıktı 2 ölü var.

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, potasyum siyanürden zehirlenen Mehmet Kalkan (46) ile eşi Fatma Kalkan (39) yaşamını yitirdi, 3 oğulları tedaviye alındı. Ajanslardan ilk başka olay bir kimya deneyi sırasında zehirlenme olarak geçti. Daha sonra işin iç yüzü ortaya çıktı. Meğer ailenin kimya bölümü öğrencisi olan en büyük oğlu Mahmut Can Kalkan, ailesini 'size şerbet yaptım, tadın' diyerek siyanür içirmiş. 

Mahmut Can Kalkan'nın polise verdiği ilk ifadede internetten potasyum siyanür sipariş ettiğini ve evde deney yaparken siyanürün yere döküldüğünü söylediği öğrenildi. Ajanslara ilk anda olayın deney faciası olarak yansımasının sebebi de bu ifadeydi. Ancak işin aslı sonradan ortaya çıktı. 

Siyanürü şerbete karıştırdı
Olay, dün saat 22.30 sıralarında Soğukkuyu Mahallesi 6062/1 Sokak'ta bulunan apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, internetten potasyum siyanür sipariş eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan, bunu evdeki şerbetin içine karıştırdı.

Kardeşi içmek istemeyince...
Babası Mehmet Kalkan ile annesi Fatma Kalkan'a bu şerbetten içirdiği öne sürülen Mahmut Can Kalkan, kardeşi Emir Can'a (10) da içirmek istedi. Ancak kardeşi içmek istemeyince bardak devrildi ve üzerlerine döküldü.