HABER /  GÜNCEL

Sivas kar yağışı birden bastırdı haritalı hava durumu raporu

SİVAS hava durumu için meteorolojinin verdiği son tahminler tuttu ve Konya'da kar yağışı başladı. Saatlik hava durumu tahminine göre Sivas'ta kar yağışı gün içide etkili olacak haftasonu etkisini kaybedecek. Sivas 'ta sıcaklık değerleri -4 dereceye kadar düşecek. Peki 12 Aralık öğleden sonra okullar Sivas'ta tatil olur mu?

SİVAS hava durumu kar devam edecek mi sorusunun cevabı için gözler meteorolojiye çevrildi. Kar yağışı gece saatlerinde başladı ve sabahın erken saatlerinde Sivas'ı etkisi altına aldı. Kar yağışı bugün aralıklarla etkisini arttırarak Sivas 'ta devam edecek. Sıcaklıkların özellikle gece -4 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Peki Sivas'ta bugün okullar öğleden sonra tatil olur mu, gözler Sivas Valiliği 12 Aralık tatil açıklamasında. 

YURT GENELİNDE KAR ALARMI: Meteorolojinin hafta başında uyarısını verdiği yoğun kar yağışı bir çok ilde hayatı etkilemeye başladı. İç Anadolu'da etkili olmaya başlayan kar yağışı İstanbul'da da sürpriz yaptı. 3 gün sürecek olan kar yağışı 30'dan fazla ili etkiliyor. Ankara'da sabah saatlerinde bastıran kar yağışı artarak devam ederken bir çok ilden yolların kapandığına dair ajanslara haberler düşmeye başladı. İşte meteorolojinin yayınladığı son hava durumu tahmini ve kar yağışı altındaki illerde son durum:

KAR YAĞIŞI OLAN İLLER : Bugün bastıran kar yağışı cuma gününe kadar etkili olacak. Meteorolojinin yayınladığı hava durumu tahminine göre bugün kar yağışı şu illerde yoğun bir şekilde etkili oluyor: Ankara, Eskişehir, Kütahya, Kastamonu, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Bilecek, Konya, Bolu, Karabük, Kütahya, Çorum, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Bayburt, Ağrı, Kars, Ardahan, Muş, Bitlis, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Van, Siirt ve Şırnak.

ÖNCEKİ HABERLER
Albayrak: Soyunma odasında kıyamet koptu
Konya kar bastırdı güncel hava durumu tahmini nasıl?
Google'ın Çin'deki ofisinde korkutan yangın
Ünal Karaman'dan 'Burak ve Onur' sorusuna flaş yanıt!
Ünal Karaman'dan 'Burak ve Onur' sorusuna flaş yanıt!
Kiğılı, Göztepe'nin resmi giyim sponsoru oldu
Yorumlar