Sır gibi saklanıyordu! İşte THY'nin yeni üniformaları

Sır gibi saklanıyordu! İşte THY'nin yeni üniformaları

THY'nin tasarımı İtalyan modacı Ettore Bilotta ait yeni üniformaları sır gibi saklanıyordu sonunda medyaya sızdı işte THY'nin yeni kıyafetleri.

Sır gibi saklanıyordu! İşte THY'nin yeni üniformaları - Sayfa 1

THY’deki büyük değişim kabinden başladı. Gelecek zamanların üniformaları şimdiden hazırlandı. Hostesler antrasit, kabin amirleri kırmızı ağırlığı olan üniformalar giyecek. İtalyan modacı Ettore Bilotta prestijli, ikonik ve ayırt edici bir duruş yarattı. Boğazın köprülerindeki akış, semazenlerin bir döngü içerisindeki kesintisiz semahları ve hat sanatının akışkanlığı, özenli çalışma ile bir potaya döküldü. Kusursuz üniformalar bugün Türk ve dünya basınına tanıtılacak.

Sır gibi saklanıyordu! İşte THY'nin yeni üniformaları - Sayfa 2

DİLEK HANİF YERİNE İTALYAN MODACI: THY daha önce ünlü Türk modacı Dilek Hanif'e üniforma hazırlatmıştı. Ancak tasarıma THY yönetimi dahil olunca ortaya kaftan gibi kıyafetler çıkmıştı. THY bu kez işi İtalyan tasarımcıya verdi ve çalışmaları gizlilik içinde yürüttü.

Sır gibi saklanıyordu! İşte THY'nin yeni üniformaları - Sayfa 3

Hürriyet'in yazarı Uğur Cebeci tasarımların ortaya çıkış hikayesini köşesinden paylaştı. THY'nin yeni kıyafetleri işte bunlar. Tasarımdaki imza İtalyan modacı Ettore Bilotta'ya ait.

Sır gibi saklanıyordu! İşte THY'nin yeni üniformaları - Sayfa 4

ÇALIŞMALAR GİZLİLİK İÇİNDE YÜRÜTÜLDÜ: Uğur Cebeci şunları aktardı: - Milano rekabetinin cesur modacısı Ettore Bilotta taviz vermeden yola çıkmıştı. Ama o bir profesyoneldi. Çizgilerini, renkleri hangi coğrafyada potaya dökeceğini biliyordu. Üstelik yakınında THY’nin zeki, cesur kurumsal iletişim başkanı Seda Kalyoncu vardı. Yola koyuldular. Her aşamada THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı hızla onayını verdi. İlker Aycı şirketin yeni imajının, yeni havalimanı ile birlikte devreye girmesi için çalışmaları gizlilik içinde kontrol etti.