BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  EKONOMİ

SGK 40 sözleşmeli personel alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu 40 sözleşmeli personel alacak. İşte eleman alınacak o bölümler...

Abone ol

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK); elektrik mühendisi, harita mühendisi, inşaat mühendisi, makine mühendisi, mimar ve şehir plancısı olmak üzere 40 sözleşmeli personel alacak.

SGK Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle, aşağıda pozisyon sayıları ve başvuru şartları belirtilen toplam 40 sözleşmeli personel alınacaktır." denildi.

Alım yapılacak pozisyonlar ve rakamlar da "Elektrik mühendisi (8), harita mühendisi (2), inşaat mühendisi (10), makine mühendisi (8), mimar (10)ve şehir plancısı (2)" şeklinde açıklandı.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunanlar, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaslılık aylığı almayanlar, 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 80 puan almış olanlar, yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşıyanların başvuruları kabul edilecek.

İsteklilerin; gazete ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde www.sgk.gov.tr adresinde yayımlanan ilan ekindeki dilekçe ve istenilen belgeleri eksiksiz olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na posta yoluyla veya bizzat müracaat etmeleri isteniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Tacizciyi öldürüp bavulla gömdüler
Cumhurbaşkanı Gül'e kızdıracak benzetme!
Müftü bu cesareti nereden aldı?
Milletvekilleri Meclis'i böyle anlatacak
Bülent Ersoy'dan Gencebay'a akil şoku!
Bizimkiler'in Ali'si yepyeni bir dizide!
Memur adayları bu habere dikkat!
Patronu duyan Tufan Türenç çark etti!
Diyarbakır'da bombalı tuzak!
Baydemir'in şakası gerçek oldu!
Yorumlar