Set çalışanını taciz ettiği iddia edilmişti! Talat Bulut hakkında flaş karar

Yasak Elma dizisinin Halit'i Talat Bulut'un set çalışanını taciz ettiği öne sürülmüştü. Bulut iddiaları yalanlarken olay yargıya taşınmıştı. Olay sonrası avukat ve dizi oyuncularından peş peşe gelen açıklamaların ardından bugün ise 56 yapımcı ve yönetmen Bulut'la ilgili bomba bir karar alındı.

Set çalışanını taciz ettiği iddia edilmişti! Talat Bulut hakkında flaş karar - Sayfa 1

Başrollerinde Talat Bulut, Şevval Sam ve Eda Ece gibi ünlü isimlerin yer aldığı 'Yasak Elma' dizisinin setinde Bulut'un kostüm asistanı Özge Ş.'yi taciz ettiği iddiaları sonrası olayın yankıları sürüyor. Gelişmelerin ardından Bulut'un kendisi, set arkadaşları ve avukatı olay hakkında görüşlerini bildirmişti. Son olarak ise aralarında Ahu Öztürk, Kenan Tekeş, Seren Yüce ve Tolga Karaçelik gibi isimlerin olduğu 56 yapımcı ve yönetmen Bulut'a film ve dizilerinde yer vermeyeceklerini bildirdi.

19
Set çalışanını taciz ettiği iddia edilmişti! Talat Bulut hakkında flaş karar - Sayfa 2

''KORKUP SUSUYORLAR'': Dizi setinde 62 yaşındaki Bulut tarafından taciz edildiğini öne süren Özge Ş. olay hakkında yaptığı ilk açıklamada, "Arkadaşlarımız tacize maruz kaldığı zaman, korkup susuyorlar. ‘Karşımızdaki oyuncu, hukuki yollara başvursak da onalar lehine kararlar verilir’ diyorlar. ‘Oyuncular ünlü olduğu için iftira atmakla suçlanırız’ diye düşünüyorlar. Ama ben bunu dile getirdikten sonra Talat Bulut’la daha önceden sorun yaşayan başka kadınlarla da tanışmış oldum, onlar da korktukları için sustuklarını söylediler. Karşımızdaki oyuncu olabilir ama bundan sonra kimsenin susmasını istemiyorum. Kadın olduğumuz için bunların başımıza gelmesine sessiz kalmayalım" ifadelerini kullandı.

29
Set çalışanını taciz ettiği iddia edilmişti! Talat Bulut hakkında flaş karar - Sayfa 3

"İTHAMLAR BENİ VE AİLEMİ ÇOK ÜZDÜ" İddialar hakkında konuşan Bulut şu sözlerle yanıt verdi: "Son bir kaç gündür hakkımda çıkan asılsız iddiaları şaşkınlıkla izliyorum. Gerçekle hiçbir alakası olmayan bu ithamlar beni ve ailemi çok üzdü. Bu gerçek dışı iddiayı ortaya atan ilgili kişi ve bilip bilmeden karalayıcı yorum yapıp hakaret eden herkes hakkında yargı yoluna başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım"

39
Set çalışanını taciz ettiği iddia edilmişti! Talat Bulut hakkında flaş karar - Sayfa 4

TALAT BULUT'UN AVUKATI KONUŞTU: Talat Bulut’un yaptığı açıklamalar üzerine, Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde basın açıklaması yapan avukat Sibel Önder şunları söyledi: “Müvekkilim kostüm sorumlusudur. Genç yaşında mesleğini severek yapmaktadır. Görevi başında tacize uğraması sebebi ile bir çok kadının yaptığı gibi susmayı değil, kadınların makus talihine baş kaldırmayı seçmiş olması müvekkilimin popülarite peşinde koşan bir kadın değil de bedenine ve ruhuna sahip çıkan güçlü bir kadını temsil ettiğini göstermektedir. Her beş kadından biri, cinsel tacize maruz kalıyor.

49