HABER /  GÜNCEL

Şemsiyeli saldırgana istenen ceza belli oldu

İstanbul Acıbadem'de, seyir halindeyken tartıştığı metrobüs şoförüne elindeki şemsiyeyle vurarak metrobüsün yoldan çıkmasına ve 13 kişinin yaralanmasına neden olan şüpheli hakkında, toplamda 68 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Acıbadem'de, seyir halindeyken tartıştığı metrobüs şoförüne elindeki şemsiyeyle vurarak metrobüsün yoldan çıkmasına ve 13 kişinin yaralanmasına neden olan şüpheli hakkında, ‘olası kastla kasten yaralama’ ve ‘olası kastla mala zarar verme’ suçlarından toplamda 68 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

ŞOFÖRÜN YÜZÜNE VURMUŞTU

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Acıbadem'de 23 Eylül 2016’da, metrobüs durağına yanaşmadığı için kapıları açmayan şoför Recai Türkoğlu ile tartışan muhasebeci Murat Akbulut elindeki şemsiye ile seyir halindeki metrobüs şoförünün yüzüne vurduğu belirtildi.

13 KİŞİ YARALANMIŞTI

İddianamede, seyir halindeyken metrobüsün direksiyonunu bırakıp ayağa kalkmak isteyen şoför Türkoğlu’nun ön kapının yanına düştüğü ve yoldan çıkan metrobüsün, D-100 karayoluna girerek 3 otomobili altına aldığı anlatıldı. Metrobüsün çift katlı bir halk otobüsüne çarparak durabildiğinin kaydedildiği iddianamede, olayda 13 kişinin yaralandığı, 8 aracın hasar gördüğü belirtildi.

68 YIL HAPİS CEZASI

İddianamede, şüpheli Murat Akbulut’un, ‘olası kastla kasten yaralama’ ve ‘olası kastla mala zarar verme’ suçlarından toplamda 17 yıldan 68 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamenin kabul edilmesinin ardından şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Muğla'da kaçan PKK'lılar kendisini patlattı!
Balıkesir'de "Uluslararası Düşmeye Çok Yönlü Bakış Sempozyumu"
CHP'li vekilden Melih Gökçek hakkında olay iddia!
Üst mahkemeden son dakika Enis Berberoğlu kararı
Çeyrek altın 251 lira dolar 3.70'i aştı neler oluyor?
2020 asgari ücret tahminleri 3.200 lira olsun önerisi var
Yorumlar 1 yorum