BIST 1.480
DOLAR 9,60
EURO 11,19
ALTIN 553,56
HABER /  GÜNCEL

Sayısal Loto çekiliş sonuçları sürprizi

Sayısal Loto 18 Temmuz çekiliş sonuçları açıklandı. Milli Piyango İdaresi'nin 18 Temmuz Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen çıkmayınca büyük ikramiye devretti.

Abone ol

Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Sayısal Loto'nun 18 Temmuz tarihli çekilişinde talihli 1, 18, 22, 24, 32 ve 42 olarak açıklandı.  Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 212 bin 369 lira 43 kuruş ikramiye devretti.

BÜYÜK İKRAMİYE DEVRETTİ

Milli Piyango İdaresi'nin en çok tercih edilen talih oyunlarından Sayısal Loto için küreler dün akşam bir kez daha döndü. Sayısal Loto da 6 bilen çıkmayınca büyük ikramiye devretti. Sayısal Loto'nun önümüzdeki haftaki ikramiyesinin ise 2,5 milyon lirayı bulması bekleniyor.

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişte 5 bilen 154 kişi 3 bin 317 lira otuzar kuruş, 4 bilen 8 bin 761 kişi 43 lira yetmişer kuruş, 3 bilen 158 bin 300 kişi 6 lira seksen beşer kuruş ikramiye alacak. 

Çekilişte, 1 milyon 978 bin 74 lira 90 kuruş ikramiye dağıtıldı. 

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 269 bin 211 lira 88 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 708 bin 987 lira 61 kuruş kamuya aktarılacak.

BÜYÜK İKRAMİYE İKİ KİŞİNİN OLDU

Sayısal Loto'nun geçtiğimiz hafta yapılan çekilişinde şanslı rakamlar 06, 07, 16, 32, 47 ve 49 olarak açıklanmış, 6 bilen iki kişi 2 milyon 429 bin liralık büyük ikramiyenin sahibi olmuştu.

SAYISAL LOTO 2 KİŞİYİ GÜLDÜRDÜ

Sayısal Loto'nun 11 Temmuz tarihli çekilişinde kuponların Adıyaman ve Ankara'dan oynandığı belirtildi. Ankara'daki talihlinin kuponunu Ankara'nın Etimesgut ilçesinden yatırdığı belirtildi. 

sayisal-loto.20150718182650.jpg

SAYISAL LOTO OYUNUN ÖZELLİKLERİ

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
 
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
 
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
 
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.
 
Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
 
Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.
 
Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
 
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

  

ÖNCEKİ HABERLER
Adriana uluyup bozkurt işareti yaptı
Adriana uluyup bozkurt işareti yaptı
En içten güzel Bayram mesajları kısa ve yeni
En içten güzel Bayram mesajları kısa ve yeni
Şahin koalisyon için adres gösterdi
Şahin koalisyon için adres gösterdi
Halaçoğlu partililerden helallik istedi
Halaçoğlu partililerden helallik istedi
Şok! Muhabir fazla dayanamayınca...
Şok! Muhabir fazla dayanamayınca...
Kabataş İskelesi'nde izdiham korkuttu
Kabataş İskelesi'nde izdiham korkuttu
1 milyar dolardı 10 bin dolara satıldı
1 milyar dolardı 10 bin dolara satıldı
Eğlence merkezi kana bulandı!
Eğlence merkezi kana bulandı!
ABD'yi zora soracak belgeler!
ABD'yi zora soracak belgeler!
Suudi'lerden IŞİD'e çok ağır darbe!
Suudi'lerden IŞİD'e çok ağır darbe!