Samsung'a tepki yağıyor! iPhone boykotunu fırsat bilip yaptığına bakın

Samsung cep telefonlarına Türkiye'ye özel zam yaptı. Erdoğan 'Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venus var Vestel var' demişti. Samsung'un bu fırsatçılığı büyük tepki çekti.

Samsung bir ay içinde ikinci zammı ile gündeme oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ürünlerine yönelik boykot çağrısında 'Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venus var Vestel var' demişti. Türkiye'nin bu pozitif yaklaşımı üzerinden fırsatçılık yapan Samsung, Türkiye'ye özel zam yaptı. Samsung'un Türk halkının boykotunu fırsat bilip yaptığı zam tepkiyle karşılandı.

Apple yönelik boykot ile satışları artan Samsung Türkiye'deki döviz artışını gerekçe gösterip bir ay içinde ikinci zammı dayadı. Samsung, geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy Note 9’un fiyatını değiştirmezken Galaxy Note 8, Galaxy S9 ve Galaxy S9+'in fiyatları yüzde 10-15 arasında yükseltti. İşte Samsung'un zamdan önceki ve sonraki yeni fiyatları:

Samsung Galaxy S9 fiyatı : Eski fiyatı 4899 liraydı. Yeni zamlı fiyatı : 5349 TL

Samsung Note 8 : Eski Fiyat: 5499 TL Yeni zamlı Fiyat: 6149 TL