BIST 1.106
DOLAR 8,37
EURO 9,78
ALTIN 506,94
HABER /  GÜNCEL

Saldırı hazırlığındaki terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Habeşti Üs Bölgesi'ne saldırı hazırlığı içinde olan bir teröristin etkisiz hâle getirildiği öğrenildi.

Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri  bugün Hakkari'nin  Şemdinli ilçesi Habeşti Üs Bölgesi'ne saldırı hazırlığı içinde olan  bir teröristin etkisiz hâle getirildiğini  bir teröristin de yaralı olarak ele geçirildiğini  bildirdi.

TSK'nın açıklamasında  bilgiye telsiz dinlemelerinden ulaşıldığı kaydedildi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi: "7'nci Kolordu Komutanlığı sorumluluk sahasında; 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı unsurları tarafından 18 Temmuz  tarihinde Şemdinli/Habeşti bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle sağlanan temas neticesinde bir terörist etkisiz hâle getirilmiş, bir teröristin de yaralı olduğu telsiz dinlemelerinden anlaşılmıştır.  Bölgede yapılan arama-tarama faaliyetleri esnasında , 2 adet el bombası, 1 adet sırt çantası, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 5 adet dolu Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, Bol miktarda gıda malzemesi ele geçirilmiştir" 

ÖNCEKİ HABERLER
TMSF 29 şirkete daha kayyum atadı
Ünlü sunucuyu taciz eden İranlı için karar
Açılış öncesi 2 bomba ihbarı yapıldı
Gaziantep’te 5 şirkete FETÖ operasyonu
Sigorta Birliği açıklama yaptı! Sel zararı karşılanacak mı?
Babalık izni kaç gün 657 memurların babalık izni
Yorumlar 2 yorum