Sadettin Saran’a tehdit ve şantaj suçlaması

Helin Avşar’ın “Evimi gözetliyor” diyerek şikâyetçi olduğu garson Ömer Akbaba, işadamı Sadettin Saran tarafından tehdit ve şantaja maruz kaldığını ileri sürerek savcılığa başvurdu.

Sadettin Saran’a tehdit ve şantaj suçlaması - Sayfa 1

Ünlü sanatçı Hülya Avşar'ın kızkardeşi Helin Avşar'ın "Evimi gözetliyor" diyerek şikâyetçi olduğu garson Ömer Akbaba hakkında dava açılmıştı. Akbaba, Avşar ailesine yakınlığı ile bilinen işadamı Sadettin Saran'ın avukatı olduğunu söyleyen bir kişinin tehdit ve şantajına maruz kaldığını öne sürerek dava açtı.

113
Sadettin Saran’a tehdit ve şantaj suçlaması - Sayfa 2

Helin Avşar, bir süre önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Ömer Akbaba tarafından gözetlendiği söyleyerek şikâyetçi oldu. Avşar ifadesinde, "Mahalledeki şarküteriye giderek beni sormuş ve 'Onunla görüşeceğiz, beni işten kovdurttu, ekmeğimle oynadı, hesabımız bitmedi' şeklinde tehditkâr konuşmuş. Bu kişiyi evimi gözetlerken gördüm. Korunma istiyorum. Bu kişiden şikâyetçiyim" dedi. Bunun üzerine Akbaba'nın 4 ay süreyle Avşar'a yaklaşmamasına karar verildi.

213
Sadettin Saran’a tehdit ve şantaj suçlaması - Sayfa 3

YARGILAMASI SÜRÜYOR... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulan Ömer Akbaba ise Helin Avşar'ın geçen yıl çalıştığı fırına gönderdiği "Ali" isimli kişiden dayak yediğini iddia etti. Genç adamın ifadesi sonrası hakkında, "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan dava açıldı.

313
Sadettin Saran’a tehdit ve şantaj suçlaması - Sayfa 4

'ELİMİZDE GÖRÜNTÜN VAR'... Dava devam ederken Ömer Akbaba, geçtiğimiz günlerde savcılığa başvurarak Saadettin Saran'ın adamları tarafından şantaja maruz kaldığını ileri sürdü.

413