BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,22
ALTIN 501,99
HABER /  GÜNCEL

Rusya’ya vizesiz seyahate olumlu sinyal!

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Rusya’nın umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının bu ülkeye vizesiz seyahat edebilmesine pozitif baktığını açıkladı.

Abone ol

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliğinde yaptığı konuşmada, iki ülke iş birliğinin dört bir koldan gelişmeye ve ilerlemeye devam ettiğini belirtti.

İki ülke arasındaki atlatılan çok büyük krizlere rağmen bu ilerlemenin başarıldığına dikkat çeken Kıran, karşılıklı olarak krizleri aşma iradesi sayesinde bugünkü noktaya gelindiğini ifade etti.

Kıran, karşılıklı irade ve samimiyet var olduğu sürece diğer meselelerin de çözüleceğine işaret ederek, sorunların aşıldıkça iki ülke arasındaki iş birliğinin bölgeye büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yapılan görüşmelerde gündeme getirilen en öncelikli konulardan birisinin vize kolaylığı değil, vize serbestisi olduğunu aktaran Kıran, “(Rus yetkililer) Önce bize vize kolaylığı ile geldiler. Bundan tatmin olmayacağımızı söyledik. Sonra vize serbestisi konusunda bize somut ve çözüm odaklı bir teklifle geldiler. Aşama da mesafe de katettik. Umuma mahsus pasaportlara da vizesiz seyahat sağlanması için artık bize sunacakları yeni bir takvim ve aşama kalmadı. Negatif de değiller, aksine pozitifler” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Terim - Aysal - Kütahyalı davası Yargıtay'dan döndü!
İşte gelecekte dünyayı bekleyen en büyük tehlike
Emniyet açıkladı, Polisten polise operasyon
Rusya'dan Putin ve Trump açıklaması! Görüşmeler...
TSK'nın PKK'yı vurması Irak'ı rahatsız etti!
Kan donduran itiraf! Aldığım emirle öz kardeşimi...
Cohen: Dünya Trump'ın söylediklerine inanmıyor
Silivri'deki trafik kazasında 5 kişi yaralandı
Adana'da silahlı kavga: 4 yaralı
Sirke nazardan korur mu nasıl kullanmak lazım?
Yorumlar 5 yorum