HABER /  DÜNYA

Rusya'dan flaş açıklama 'Türkiye'nin ikna olmasını bekliyoruz'...

Kırım'ı yeniden kendine bağlamak isteyen Rusya'dan flaş açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Moskova’nın Kırım’ın yeniden Rusya’ya bağlanması konusunda Türkiye ve İsrail’in ikna olmasını beklediğini söyledi.

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitry Peskov, Kırım’ın yeniden Rusya’ya bağlanması konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Peskov, Türkiye ve İsrail’in Rusya’nın Kırım ile yeniden birleşme hakkını tanımaya ikna olmalarını beklediklerini söyledi.

ANKARA VE TEL AVİV HENÜZ HAZIR DEĞİL... Dmitry Peskov konuyla ilgili “Kırım konusunda, ne Ankara ne de Tel Aviv, Kırım'ın Rusya ile yeniden birleşmesi sürecinin uluslararası hukuka tamamen uygun olduğu yönündeki gerekçelerimizi kabul etmeye henüz hazır değil. Ancak Türkiye ve İsrail'deki partnerlerimizin, birkaç yıl önce Kırım halkı tarafından yapılan seçimin ve halkın iradesinin doğru bir şey olduğuna ikna olmasını umuyoruz” açıklamasında bulundu.

ANKARA İLE AYNI DURUŞTA OLMAMIZ ANLAMINA GELMEZ... Dmitry Peskov, yaptığı açıklamalarda Türkiye ve İsrail'i ortak ülkeler olarak nitelendirerek, Moskova, Ankara ve Tel-Aviv'in pek çok alanda benzer çıkarlara sahip olduğunu ve bunun pratik olarak bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Peskov, "Bu pratik yön, Suriye meseleleri de dahil olmak üzere sahip olduğumuz işbirliği ve etkileşime yansımaktadır. Ancak bu, bizim duruşumuzun her konuda Türkiye ve Ankara'nınkiyle örtüştüğü anlamına gelmez. Görevlerimizin farklı olduğu belirli alanlar var" dedi.

Trump'ı apar topar çekilmeye iten 5 önemli neden var 2'si Türkiye

Amerika Suriye'den çekiliyor sebep Türkiye ve Erdoğan deniyor şu haritaya bakın!

ÖNCEKİ HABERLER
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde korkunç kaza
Tükiye'de kaç kişi telefon kullanıyor?
Yalova’da 24 saatte 22 deprem meydana geldi
Fiat Doblo Combi ve Fiat Fiorino Combi modellerinde indirim
Cuma günü geri çevrilmeyen dua hangisi okunuşu
Af yasası son gelişmeler bugün ne oldu 2020
Yorumlar