Restoranlarda karşılaştığımız karanfil kökünün hiç bilmediğiniz faydaları

Ağız kokusunu önlemek için birebir olan ve genellikle restoranlarda ikram olarak sunulan karanfil kökünün birden fazla faydası bulunuyor.

Restoranlarda karşılaştığımız karanfil kökünün hiç bilmediğiniz faydaları - Sayfa 1

Diş ağrısı ve vücut sağlığı açısından da tüketilen karanfilin kökünün yüze ve saçlara bir çok faydası olduğu uzmanlara tarafından açıklandı. Keskin kokusuyla ağızda ferahlatan bir aroma bırakan karanfil kökünün aynı zamanda tırnak sağlığını da desteklediğini biliyor muydunuz? İşte karanfil kökünün bilmediğiniz faydaları...

Restoranlarda karşılaştığımız karanfil kökünün hiç bilmediğiniz faydaları - Sayfa 2

Bulundurduğu antioksidan sayesinde özellikle sivilceleri yok etmeden başarılı olan karanfil kökünün sinir sistemini uyarıcı etkisi vardır. Aynı zamanda cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayan karanfil kökü, cilt lekelerinin de iyileşme sürecinde oldukça etkilidir.

Restoranlarda karşılaştığımız karanfil kökünün hiç bilmediğiniz faydaları - Sayfa 3

Düzenli bir şekilde uygulandığında ölü derilerin atılmasına olanak sağlayan karanfil kökü, cildin nefes almasına yardımcı olarak taze derinin yüzeye çıkmasını kolaylaştırır.

Restoranlarda karşılaştığımız karanfil kökünün hiç bilmediğiniz faydaları - Sayfa 4

Potasyum, sodyum, demir, A ve C vitaminlerinin bol miktarda bulunduğu bu doğal besin kaynağını mutlaka bir uzmana danışarak kullanılmalıdır. Vücudu serbest radikallerden ve zararlı mikroplardan koruyucu özelliktedir.