Resmen açıklandı! İşte Diriliş Ertuğrul'un final tarihi

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi hakkında final yapacağı iddiaları giderek yaygınlaşmıştı. Esra Bilgiç'in diziye veda etmesinin ardından Engin Altan Düzyatan'ın da diziden ayrılacağı konuşuluyordu. Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, final tarihini açıkladı.

Resmen açıklandı! İşte Diriliş Ertuğrul'un final tarihi - Sayfa 1

Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da son dakika gelişmesi... TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi hakkında son haftalarda final yapacağı iddiaları giderek yaygınlaşmıştı. Esra Bilgiç'in diziye veda etmesinin ardından Engin Altan Düzyatan'ın da diziden ayrılacağı konuşuluyordu. Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, tüm bu konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Diriliş Ertuğrul'un bundan sonraki bölümlerinde neler olacak? İşte ayrıntılar...

110
Resmen açıklandı! İşte Diriliş Ertuğrul'un final tarihi - Sayfa 2

TRT 1 ekranlarının heyecan dolu dizisi Diriliş Ertuğrul'un bu sezon final yapacağı yönündeki iddialar son günlerde iyice artmıştı. Diriliş Osman'ın ekranlara geleceği ve Engin Altan Düzyatan'ın diziye veda edeceği konuşuluyordu. Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Mehmet Bozdağ, bu konulara netlik kazandırdı. Yapımcıdan gelen açıklama şöyle; Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Ertuğrul'un ardından Osman'ın hikayesini anlatmak istediğini belirterek, "Diriliş Ertuğrul, Osman'a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman'ı yapmak" dedi.

210
Resmen açıklandı! İşte Diriliş Ertuğrul'un final tarihi - Sayfa 3

''BÜTÜN HEDEFİMİZ, GAYEMİZ...'': Diriliş Ertuğrul isimli dizinin yapımcılığını ve senaristliğini yürüten Mehmet Bozdağ, diziden oyuncuları hayal dünyasına karakter olarak inşa edenin kendileri olduğunu söyleyerek, "Bunlar senarist ve yönetmendir. Oyuncuyu bütün hedefimiz gayemiz karakteri seyirciye sevdirmek. Tepki olduğu zaman da mutlu oluyoruz çünkü bizim sevdirdiğimiz karakter. O karakteri artık bir müddet rafa daha doğrusu senaryonun dışına alıyoruz. Projenin dışına alıyoruz. Tepkilerin de olması çok doğal çünkü çok seviyorlar zaten karakterleri mutluyuz biz" ifadelerini kullandı.

310
Resmen açıklandı! İşte Diriliş Ertuğrul'un final tarihi - Sayfa 4

'DİRİLİŞ OSMAN'I YAPMAK HAYALİM'': "Dizinin kesin finaliyle ilgili bir malumat yok.'' diyen Mehmet Bozdağ, ''Daha ben de tam karar vermiş değilim. Ama yavaş yavaş Diriliş Ertuğrul, Osman'a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman'ı yapmak. Ertuğrul'dan sonra Osmangazi'nin hikayesini anlatmak. Çalışıyorum, şu anda okumalar devam ediyor. Coğrafi geziler yapacağız bu yazın. Bu bölgeleri tamamıyla gezeceğiz. Niyet olursa Ertuğrul'dan daha büyük bir proje Diriliş Osman doğacak. Dizinin finali Bilecik'te olabilir bilmiyorum ama belki Diriliş Osman veya Ertuğrul'un finalini burada oyuncularla beraber, seyirciyle beraber izleyebiliriz" şeklinde konuştu.

410