YAZARLAR

Reis Türkiye'nin kaderidir!

15 yıldır yaşanan olayların içinden kazasız çıkmak Allah'ın 'Yürü Ya Tayyip'diye elini üzerine koymasından başka ne olabilir ki?

Osman DİYADİNo.diyadin@hotmail.com

Türkiye kutlu bir sürece girmiştir artık...

Artık bu ülkede ve dışında  Recep Tayyip Erdoğan'ıyıpratma,devirme üzerinden muhalefet ve siyaset yapma dönemibitmiştir!..

CHP muhalefette artık kendi kaderi ile baş başa kalmıştır...

Baksanıza kapının önüne konması gereken  Genel BaşkanKılıçdaroğlu'nun parti içi muhalefete yönelik 'Kapınınönüne koyarım' şeklindeki antidemokratik restine!.

Ardından da eleştirdi yaptığı gerekçesi ile  MilletvekiliFikri Sağlar 'ı disipline göndermesine!..

İkide bir ortaya çıkıp  sözde demokrasi havarisi kesilipErdoğan'a yönelik 'Diktatör' suçlaması yapan Kemalbeye 'Hadi oradan önce sen aynaya bir bak'demek gerekmez mi?

O nedenle  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik  buülkede muhalefet anlayışı  kimlerle ittifak yaparlarsayapsınlar nafile çabalardır...

Cumhurbaşkanı Erdoğan için süreç Sezai Karakoç'un  muhteşemşiirinde dediği gibidir ;

Sakin kader deme kaderin üstünde bir kadervardır 
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir kararvardır 
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimarvardır...

O nedenle neresinden bakarsanız bakın Recep Tayyip Erdoğanliderliğinde Türkiye’ nin alın yazgısı değişmiştir...

Reis Türkiye'nin kaderi olmuştur...

Bir şiir yüzünden ceza evinde yatan, ‘Muhtar bileseçilemez’ diye gazete manşetleri atılan bir adamın önce Başbakan sonra halkın seçtiği Cumhurbaşkanı ve 15 yıldır tekbaşına  iktidarda olmasının sırrı nedir?

Bugüne kadar hiç olmadık şekilde Ortadoğu’ daki  bütünmazlumların sığınacağı tek liman olarak gördükleri ismin RecepTayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin olması ‘takdiriilahi’ değil de nedir Allah aşkına!..

Dedik ya kutlu süreç diye...

Görüyoruz , işitiyoruz, duyuyoruz  Arap dünyasındainsanların Recep Tayyip Erdoğan’ın her seçim zaferinden sonra posterleri ile sevinç gösterileri yaparak  sokaklarainmesi,dualar etmesi   reisin 15 yıldır içten ve dıştan üzerine kurulan bütün kumpaslardan alnı açık başı dik birşekilde çıkmasının sırrı değil midir?

Takdiri ilahı işte budur...

Hiç düşündünüz mü?

'Recep Tayyip Erdoğan'a aşkla, güvenle bağlımilletin Türk siyaset tarihinde bütün seçimlerde istikrarısağlayacak şekilde oy kullanması reisine sahipçıkması ‘takdiri ilahi’ den başka neolabilirdi ki!..

Bir zamanlar ‘Hayal’ denilen dünyanınkıskandığı dev projeleri ‘Hayaldi gerçek oldu’dedirterek bir, bir hayata geçirmek; artık kendi tankını,denizaltısını, uçağını üreten bir ülke olmak ‘takdiriilahi’den başka ne olabilir ki!

Üzerine kurulan bütün tuzaklara rağmen dünyanın en büyük 10ekonomisinden biri olma hedefi doğrultusunda zirveye hızlı birivmeyle yükselmeye başlayan Türkiye gerçeğinin adı nedir?

Takdiri ilahiden başka ne olabilir ki!

Önünde bulunan zincirli bütün kapıların açılması ile Türkiye’ninmakus talihini yenmeye başlaması 'takdiri ilahi'den başka ne olabilirdi ki!..

Gezi olayları...
17-25 Aralık darbe girişimi...
MİT TIR’larına dönük operasyon…
PKK saldırılarına gaz verilmesi...
DAEŞ ile ortak patlatılan bombalar…
Kobani provokasyonları…
Casusluk faaliyetleri..

Dışarıda planlanıp iç maşalar eliyle uygulamaya konulan tüm hainplanların ters tepmesi ‘takdiri ilahi’den başka neolabilir ki…

FETÖ' cülerin büyük umutlar bağlayarak 15 Temmuz'da yaptıklarıdarbe girişiminin Türk milletinin iman dolu göğsüne çarparakerimesi  tıpkı Çanakkale'de olduğu gibiAllah'ın milletin  ve reisin üzerindeki eli değildenedir?
Reis’in silahlı teröristlerin suikast'inden on dakika ilekurtulması,
milletin tankın, yaylım ateşinin önüne atılıp kahramanlıkdestanları yazması ‘takdiri ilahi’den başka neolabilirdi ki!

O hain girişimin ardından Türkiye’ nin makus talini yenme hedefiile Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçiş için halk oylamasındandestek alması ‘takdiri ilahi’ değil de nedir…

Şöyle bakın son 15 yıla…

Bütün tezgahlara, tuzaklara, oyunlara, terör saldırılarına karşıgüzel ülkemizin dimdik ayakta kalması; gelişip, büyümeye devametmesinin yanında tarihi bir dönüşüme imza atarak sistemdeğişikliğine gitmesi Allah’ın ‘YÜRÜ YA TAYYİP’sözünden başka ne olabilir ki…

Göğsü iman dolu milletin bütün oyunlara karşı  lideri ilebirlikte dimdik ayakta durup tarih yazması ‘takdiriilahi’ den başka ne olabilir ki?..

Dünyanın gözünün  Türkiye’ nin üzerinde olduğu buyüzyılda Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki TürkiyeCumhuriyeti Devleti bu büyük millet ve dünyadaki  bütünmazlumlar için Allah’ın bir lütfu değil de nedir ?

Açık ve net şu ki Reis Türkiye'ninkaderidir!..

Onun devlete, millete, ümmete hizmet sevdasının maneviyatınıYüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in şu sözlerinde aramak gerekmezmi?

 Beni güçsüz olanlarınızınyanında arayınız.Siz güçsüzleriniz sayesindezafere kavuşturulup rızıklandırılıyorsunuz”

“Allah bu ümmete, ancak zayıfların duaları, namazları veihlasları sayesinde yardım ediyor” (Nesai, Tirmizi)

Ne dersiniz?..

Reis'in duruşunun, kararlılığının, mücadele azminin,dünyayagüçlü bir şekilde haykırmasının,ortadoğu coğrafyasındakigelişmelere kayıtsız kalmamasının,kimsesizlerin kimsesi olmaya özengöstermesinin, dünyadaki  ezilen bütün mazlumlara sahipçıkmasının , ülkesinin kapısını açıp onları kucaklaması ne anlamageliyor?

Hayır duaları hep onunla...

Allah’ın eli bu ülke üzerine değmese bu badireler atlatılırmıydı?

Öyle bir takdiri ilahi ki bu…
Tarihe defalarca şerh düşüldü;
Düşmanca-haince emellerle..

Ne 'Çanakkale' geçilebildi...
Ne 'Şehitler Köprüsü'…

1071, 1453, 1915, 1919, 1923 unutulur muhiç…

Ya 15 Temmuz 2016!..

Tarih işte böyle yazılıyor...

Çünkü devletin, milletin ve mazlumların alın yazgısı ilebütünleşen, Üstad Necip Fazıl'ın ’Ya Allah’ a baş eğerkimseye eğmezsin, ya da herkese baş eğer hiçbir şeyedeğmezsin’ sözü ile  her koşulda kefeni elindeyürüyen bir yiğit bir adam var!..

İşte o adam; Recep Tayyip Erdoğan…

O çok sevdiği, sık sık okuduğu Mehmet Akif’in şiirindekimısralardaki gibi adam;

'Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem.

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım!

-Boğamazsın ki!

-Hiç olmazsa yanımdan kovarım…

Üç buçuk soysuzun ardından zağarlıkyapamam..

Doğduğumdan beri aşığım istiklale..

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!

YUMUŞAK BAŞLI İSEM, KİM DEDİ UYSAL KOYUNUM

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmezboyunum!'

İşte böyle bir adam Recep Tayyip Erdoğan…

O nedenle  reis bu ülkenin,bu milletin ve ümmetin kaderiolmuştur...

Allah yar ve yardımcısı olsun, yolunu hep açıketsin…

Yorumlar5 yorum