HABER /  GÜNCEL

Referandum heyecanı yarın sandığa gidiyorlar bakın neden

KAYSERİ'nin Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi sakinleri, Talas ilçesine bağlanmak için yarın ikinci kez referanduma gidecek. Saat 08.00’da başlayacak olan oy kullanma işlemi 17.00’da sona erecek.

İdari olarak bağlı oldukları Bünyan’dan ayrılıp komşu ilçe Talas’a bağlanmak için girişimde bulunan mahalle sakinler, sandık başına giderek tercihlerini yapacak.

Geçmişte belde statüsünde olan ve Büyükşehir Yasası ile birlikte Bünyan’a bağlanan Akmescit’te, referandum yapılmasını isteyenler Bünyan Belediyesi’nden gerekli desteği ve hizmetleri alamadıklarını, Talas’a bağlanmaları halinde daha iyi hizmet alacaklarını savunuyor.

2004 yılında da aynı nedenle referanduma giden mahallede, sandıktan yüzde 98 oranında “Evet Talas’a bağlanalım” karar çıkmıştı. Ancak, o yıllarda bu konuda herhangi bir çalışma yapılmadı. İlk referandumdan 13 yıl sonra bir kez daha konuyla ilgili olarak Mahalle Muhtarı Fahrettin Kılıç öncülüğünde hazırladıkları dilekçeleriyle bir süre önce İçişleri Bakanlığı’na başvuran mahalle sakinleri, 14 Mayıs Pazar günü sandık başına giderek Seçim Kurulu görevlilerinin gözetiminde oy kullanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Düğüne bir gün kala dehşet yaşandı damat öldü...
İbrahim Erkal'ın memleketinde hüzün var
Bundan sonra PKK için tek bir yol var
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çipras'la görüştü
Jandarma ve polis yanlışlıkla çatıştı şehit ve yaralılar var
Ankara İstanbul hızlı tren fiyatları kaç para TCDD güncel fiyatları
Yorumlar