BIST 7.794
DOLAR 27,09
EURO 28,84
ALTIN 1.675,10
HABER /  MEDYA

Rasim Ozan Kütahyalı FETÖ çerezi! Mustafa Karaailoğlu itirafçı olmalı Toygun Atilla'dan bomba yazı

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Ergenekon davaları döneminde 2009'da Star gazetesinde takma isimle korku amaçlı Ertuğrul Özkök'ü hedef alan yazılar kaleme aldığını itiraf etmesi yankı uyandırdı. Gazeteci Toygun Atilla, Kütahyalı'ya yazdıran ve FETÖ'cü Cevheri Güven'i işe alan ismin dönemin Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu olduğunu belirterek, "Mustafa Karaalioğlu itirafçı olmalı" dedi.

Abone ol

Rasim Ozan Kütahyalı'nın tv100 ekranlarında yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. 

Tv100'de yayınlanan "Cengiz ile Ahtapot" programına konuk olan Kütahyalı'nın Ertuğrul Özkök'ün, "Bizi hapse attırmaya uğraştınız mı?" sorusuna verdiği yanıt bombaydı.

Kütahyalı, "Star gazetesinde biz Kudret Köseoğlu diye bir karakter yarattık, o bendim. Orada temel gayemiz senin üzerine oynadık başta, Zafer Mutlu’da vardı. İhtilalci bir çabaydı o esas amaç hapis değildi, bir korku uyandırmaydı" dedi. 

"Tetikçiler değil tetikçilerin ardındaki azmettiriciler ortaya çıksın"

Kütahyalı'nın itiraflarını ODATV Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla, "ROK-Cevheri FETÖ çerezi: Mustafa Karaalioğlu itirafçı olmalı" başlıklı yazısında böyle değerlendirdi:

"Sözler gün boyu tartışıldı.  Oysa ki şeytan ayrıntıda gizliydi.  Şimdi gelelim "şeytanı" bulmaya...  "İkitelli-Nişantaşı Medya Teşkilatı kimleri kullanır ?" 

Kudret Köseoğlu imzası ile Star gazetesinin sürmanşetinden anons edilen yazının başlığı buydu. 

Tarih: 19 Ekim 2009 Pazartesi'ydi... Dün öğrendik ki, Star Gazetesi'ndeki o köşeyi mahlas isimle yazan Rasim Ozan Kütahyalı'ymış.  Yazılarının maksadı ise "korku uyandırmakmış" 

Gazeteciliğin etik değerlerini, kamu yararı için yapılması gerektiği gibi artık kimsenin umursamadığı evrensel değerleri bir tarafa geçelim. 

Rasim Ozan Kütahyalı ve Cevheri Güven'e kapıları açan isim

Dedik ya, Şeytan ayrıntıda gizli, "şeytanı" bulalım...  19 Ekim 2009'da Star Gazetesi'nde Rasim Ozan Kütahyalı'ya "korku uyandırması" için mahlas isimle bu köşeyi açan isim kimdi ? 

Dönemin Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu. Peki,  Şimdi can alıcı noktaya gelelim. 

Aynı yıl, yani 2009'da şu an Almanya'da FETÖ'nün Goebbels'i rolüne soyunan, Deniz Baykal'a kaset kumpasının medya ayağındaki isim olan firari FETÖ'cü Cevheri Güven'i Ankara Haber Müdürü yapan kimdi ? 

Bildiniz; Mustafa Karaalioğlu

AKP MKYK üyesi ve dönemin Star Gazetesi yazarı Şamil Tayyar tanıklığını bizzat şu sözlerle aktarmıştı: "Cevheri Güven, ilk kez Star Gazetesi'nin o dönem ki Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu'nun önerisiyle işe alındı. Mustafa bey, Cevheri Güven'in Haber Müdürü olarak başlayacağını söyledi. Geçmişte de Star gazetesinde çalıştığını söyledi. Cevheri Güven'in işe başlangıcı böyle olmuştur" 

Şu an Karar Gazetesi'nin "Gölge Genel Yayın Yönetmeni" ve yazarı Mustafa Karaalioğlu, bu saatten sonra "itirafçı" olmalıdır. 

İtiraflarını ister savcılıkta isterse de gazetesindeki sütunlarında anlatmalıdır. 

Anlatmalıdır ki, 

Türk toplumu "karanlık" bir dönemi daha iyi tanıyabilsin 

Anlatmalıdır ki,

"Korku salmak" adına yayın yönetmeni olduğu gazetede mahlas isimle neden ve niçin Rasim Ozan Kütahyalı'ya tetik çektirdiği anlaşılsın

Anlatmalıdır ki,

Tetikçiler değil tetikçilerin ardındaki azmettiriciler ortaya çıksın 

Anlatmalıdır ki,

Cevheri Güven gibi FETÖ'nün medyadaki en önemli sac ayaklarından biri Star Gazetesi'nin Ankara Haber Müdürü nasıl olmuştur ? FETÖ hangi manşetleri attırmıştır ? Bilinsin...

Anlatmalıdır ki,

Korkutma amacının ötesinde hapse atmak veya kumpas kurmak için de yazılar yazılmış, haberler yaptırılmış mı ? Toplum öğrensin...

Anlatmalıdır ki,

Sadece Star Gazetesi değil daha önce Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttüğü Yeni Şafak Gazetesine doluşan FETÖ'cüler ile  Star Gazetesi Ankara Haber Müdürü yaptığı Cevheri Güven'in de FETÖ'cü olmasının bir tesadüf mü yoksa talimat mı olduğu ortaya çıksın. 

Gazeteciler, gerçeğin peşinde, kamu yararını gözeterek kalem oynatır.  O halde Mustafa Karaalioğlu'na ilk kez gerçeği ortaya çıkarma şansı tanıyalım.

İtirafçı ol Mustafa Karaalioğlu... Dönem artık gerçekleri anlatma dönemi...