Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar

Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar

Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson için bugün karar çıktı.

Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar - Sayfa 1

Mahkeme yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson'ı 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum etti. Yattığı süre göz önünde bulundurulan Brunson serbest bırakıldı. Evine dönen Brunson'ın ayağındaki elektronik kelepçe cihazı çıkarıldı.

Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar - Sayfa 2

Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson için bugün karar çıktı. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar - Sayfa 3

Ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırılan Rahip Brunson, yattığı süre gözönüne alınarak serbest bırakıldı. Kararın ardından Rahip Brunson, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeden ayrıldı.

Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar - Sayfa 4

Buca'daki evine gelen Rahip Brunson'ın ayağındaki elektronik kelepçe çıkartıldı. Brunson'ın evinin olduğu sokakta çok sayıda güvenlik görevlisi hazır bulundu.