BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96

Rahip Brunson serbest bırakıldı İşte o anlar

Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson için bugün karar çıktı.

Mahkeme yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson'ı 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum etti. Yattığı süre göz önünde bulundurulan Brunson serbest bırakıldı. Evine dönen Brunson'ın ayağındaki elektronik kelepçe cihazı çıkarıldı.

Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson için bugün karar çıktı. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırılan Rahip Brunson, yattığı süre gözönüne alınarak serbest bırakıldı. Kararın ardından Rahip Brunson, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeden ayrıldı.

Buca'daki evine gelen Rahip Brunson'ın ayağındaki elektronik kelepçe çıkartıldı. Brunson'ın evinin olduğu sokakta çok sayıda güvenlik görevlisi hazır bulundu.