HABER /  GÜNCEL

Putin: Türk Akımı'nda borular döşenmeye başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak Akkuyu Nükleer santralinin inşaatını görüşen Putin, derin sulardaki boru döşeme işlemine başlandığını söyledi.

Rusya'nın Karadeniz kıyısındaki Anapa kentinde Türk Akımı doğalgaz boru hattının parçalarını birleştirme çalışmalarını takip eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak derin sulardaki boru döşeme işlemine başlandığını söyledi. 

İNŞA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sputnik'te yer alan habere göre görüşmede, Türk Akımı'nın inşasını öngören anlaşmanın henüz eylül ayında imzalandığını anımsatan Putin, "7 aylık bir sürenin ardından inşa çalışmaları başladı. Türk-Rus işbirliğinin seviyesi, birçok ülkeyle olan işbirliği seviyesinden çok daha yüksek. Diğer ülkelerle yapılan çalışmalarda idari onay alma süreci yıllarca devam ederken, Türkiye ile bu süreçleri birkaç ay içinde tamamlıyoruz. Elbette bu, bizzat verdiğiniz doğrudan destek sonucunda gerçekleşiyor" ifadelerini kullandı. Putin'in "Akkuyu Nükleer Santralinin ilk bloğunu belirlenen tarihe kadar devreye sokacağız" dediği öğrenildi.

Putin, Erdoğan'a Rus gazını Türkiye üzerinden Güney ve Güneydoğu Avrupa ülkelerine sevk etmeye hazır olduklarını da söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
İşte İstanbul trafiğinde son durum
Cumhurbaşkanı Erdoğan da tabuta omuz verdi
79 kişiye mezar olan yangının sebebi belli oldu
Radyoyu basıp sopalarla saldırdılar yaralılar var
Türk edebiyatının en iyi 100 romanı yeniden belirlendi!
Af yasası son gelişmeler bugün ne oldu 2020
Yorumlar 1 yorum