PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Demokratik değerler siyasi partiler ve Batasuna kararı HDP siyasal parti olarak, varlığını terörist şiddet ile bütünleştirmiş, bunu da pek çok eylemi ile göstermekten çekinmeyen bir yapıdır.
Keşmir sorunu nereye gider? Pakistan ve Hindistan arasında dördüncü büyük savaş patlak verdi verecek. Şu anda çok düşük yoğunluklu süren çatışmalarda her gün birkaç asker ölüyor.
Herkes konuşabilmeli... RTÜK'ün yeni düzenlemesi konusunda tartışmalar da büyüdü! Şimdi herkes kanaatini açıklıyor, olaylara yaklaşımını ortaya koyuyor. Tartışabilmek önemli, düşüncelerimizi birbirimize aktarabilme imkânı bulabilmek çok değerli.
ABD'yi yaşanmaz kılacak tehlike Amerika Birleşik Devletleri’ni büyüten, bilimin, buluşların, zenginliğin ve fırsatların kalbi haline getiren en temel özellik özgürlüklerin garanti altına alınmasıdır. Dini özgürlükler, konuşma ve ifade özgürlüğü ve elbette serbest teşebbüs özgürlüğü bu ülkede anayasal garanti altındadır.
Suriyeliler kim? Tekil suç ve suçlu örneklerinden hareketle sığınmacılara dönük büyük bir antipati alanı oluşturmak isteyenler var. Verdikleri örnekler doğru olsa bile yaydıkları bilgi, enformasyon genel olarak gerçeklerle bağdaşmıyor…
Yaptırımlar Türkiye'yi korkutabilir mi? Uluslararası ilişkiler ülkelerin birbirlerine yönelik yaptırımlarının ve yaptırım tehditlerinin gölgesinde yürüyor. ABD, yaptırım silahını en fazla kullanan ülke. Çin’e, Kuzey Kore’ye, Küba’ya, Venezuela’ya, Meksika’ya, İran’a, Rusya’ya yönelik yaptırımları hala devam ediyor.
Lahor'da 15 Temmuz'u hatırlamak... Türk milletinin ve devletinin her zaman sahip olduğu eşsiz bir dost ülke ve halk vardır: Pakistan. İyi günümüzde de de kötü günümüzde de bu dost ve kardeşin yanımızda olduğunu biliriz, bundan dolayı da hep bahtiyarızdır.