PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Seçim bitti sayım bitmedi... Ama sayımların bitmemesine ilişkin süreç “AK Parti’nin İstanbul’u vermek istemiyor” iddiaları var ya, buna bakmak lazım... Acaba gerçek böyle mi?
Seçim travmasını bir an önce atlatmak lazım! İşin tadı kaçıyor artık fark edelim. Seçimin bir an önce neticelendirilmesini ve kamuoyunun çok iyi aydınlatılmasını icap ettiren bir süreçteyiz.
Matematik biliyor musunuz? Bu seçimde başarıyı pek çok parametre ile izah mümkündür, tüm parametreler bakımından MHP ve AK Parti başarılıdır. CHP Millet ittifakının kaymağını yemiştir, İYİ Parti ise çırak çıkmıştır.
Seçimin kazananı CHP'dir... CHP Millet ittifakını tamamıyla lehine çevirmiş, kendisinin dışındaki paydaşlarına kaybettirmek pahasına kazanmıştır. İYİ Parti ise kaybetmiştir. Amacı MHP ve AKP’ye belediye kaybettirmek ise bunu başarmıştır, ama kendi bir şey kazanamamıştır.
PKK ile irtibatlı isimler... Artık siyasette tansiyonu düşürmenin tam zamanıdır. Mamafih düşer mi, sanmıyorum. Son güne kadar bu şekilde gidecek gibi görünüyor…
Yeni Zelanda'dan, Avustralya'dan Çanakkale'ye... Binlerce Anadolu evladı vücutlarını siper etmişler Çanakkale’den düşmanı geçirtmemek için. Mermiler havada çarpışmış. O kadar çok mühimmat kullanmış ki işgale gelenler, hala patlamış veya patlamamışını buluyor yörenin insanı toprağı yokladıkça…
Bağırmaya çağırmaya gerek yok, seçime çok az bir süre kaldı