BIST 1.112
DOLAR 7,57
EURO 8,99
ALTIN 475,54
PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Macron'un acziyeti... Fransa Cumhurbaşkanı Macron anlaşılması güç, kendisiyle kavgalı, hırsları aklının önüne geçmiş biri. Küçük Napoleon diyorlar.
Hepimiz için... Gereksiz bir tartışma sürüyor. Kovid-19 ile ilgili açıklanan veriler güvenilir mi, değil mi? diye… Rakamların gerçekleri yansıtmadığını iddia edenler var, bunu ispatlamak için pek kişiye ve yere referanslarda bulunanlar çıkıyor.
Neden sevinmiyorsunuz? Türkiye çok önemli ve güzel bir gelişme yaşıyor, milletçe umutlanıyor ve seviniyoruz. Ama o da ne, üzülenler, siniri bozulanlar, şimdi bu da nereden çıktı diye düşünenler var…
Biden'in açıklamaları iktidarı mı muhalefeti mi ilgilendiriyor? ABD’nin Demokrat Partili Başkan adayı Joseph Robinette Biden (Joe Biden) aylar önce saçma sapan bir konuşma yapmış. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı muhalefeti kullanarak devireceğini söylemiş.
Muharrem İnce parti kuracak mı, yeni partilere ihtiyaç var mı? Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı sonrası Muharrem İnce’nin yeni bir parti kuracağı iddiaları ortaya atılınca, herhalde hemen yalanlar diye bekleyenler arasındayım.
Küfür ve hakaretle bir fikir savunulur mu? Bir süreden beri İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi' üzerinde tartışmalar var.
Biraz da futbol... Beşiktaş’a gönül vermek zor iştir. Ne yapacağı belli olmaz. Maçı 90 dakika oynar ve sürprizleri hiç bitmez.