PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Hayatta kalmak için Trump'ın dediğini yapmayın... ABD’nin başı hem Covid-19 virüsü ile hem de Trump ile dertte. Sağlık sistemleri berbattı, bu süreçte çöktü. Ölü sayısı 100 bini aştı ve kayıplarda zirveye oturdular.
Camide Çav Bella mı? Önce şaka sandım. Birileri twitter üzerinden yine kendince eğleniyor diye düşündüm.
Ülkemizle gururluyuz… Çok sesliliğe önem veririm, insan hak ve özgürlüklerini savunurum, demokrasiye inanırım, ülkemi severim, insanlık için çalışırım. Prensiplerim bunlar.
Dünya dönüyor hayat devam ediyor... “Hayat Devam Ediyor” Davut Güloğlu’nun şarkısı. Çok güzel yorumlayanlardan birisi de Karadeniz’li Hızır Acil. Şarkıyı söylerken öyle bir içtenliği var ki, keşke hepimiz hayat karşısında hep böyle olabilsek…
Açıklanan veriler güvenilir mi? Bazen gözüm televizyonlardaki tartışmalara takılıyor. Kimi konuşmacılar, gazeteciler, yorumcular; ısrarla koronavirüs vakaları ile ilgili olarak ülkemizin açıkladığı rakamların güvenilir olup olmadığını sorguluyorlar. Doğal bir şey. Elbette sorgulanacak.
Felaket çağırıcıları “Felaket tellalları” diye yazmayı düşündüm ama yeni kuşak “tellal” kelimesini bilmeyecek. “Çağırıcı” dedim.
Biz bize yeteriz Türkiyem ve yardım kampanyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yedi maaşını bağışlayarak bir yardım kampanyası başlattı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 5 maaşı ile iştirak etti.