BIST 1.552
DOLAR 7,37
EURO 8,97
ALTIN 441,35
PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Vakit kaybetmeyelim... Covid 19 Pandemisi küresel olarak etkisini sürdürüyor. Aşı bulunsa da uygulanması tüm ülkeler için yılın sonuna kadar devam edecek gibi.
Mutasyonlu corona virüsü ve gelecek... Ah bir önümüzü görebilsek… Şimdi de mutasyonlu conora virüs çıktı başımıza. İngiltere Başbakanı Boris Johnson yeni haliyle virüsün bulaşıcılığının yüzde yetmiş daha fazla olduğunu açıkladı. Ülkeler peşpeşe İngiltere’ye uçuşları durdurdu.
Türk ABD ilişkileri nereye? Uzun yıllardan beri süren gerginlik şimdi yeni boyutu ile karşımızda. İlişkilerimiz iyi değildi, bunu biliyorduk, bildiğimizi biliyorlardı ama bildiğimizi bilmemezden gelmemizi bekliyor ve ona göre davranmamızı istiyorlardı…
Barış... Karabağ konusu artık çözüme kavuşmalıdır. Ermenistan 30 yıldan beri sürdürdüğü haksız işgali devam ettiremeyeceğini anlamalı ve barış masasına oturmalıdır. Her gün yüzlerce insanın hayatını kaybettiği, zaten çok fakir olan ülke kaynaklarının heba olduğu bir süreçte ısrarın Ermenistan’a yararı yoktur.
SİVİLLERE YÖNELİK SALDIRILAR VE ERMENİSTAN Savaşa karşıyız. Savaşlar beraberinde yıkımlar getirir. İnsanlık için acılar, üzüntüler ve kayıplar vardır her savaşta...
Hassas günler... Karabağ’ın 33 yıllık esareti sona eriyor. Kadim Türk yurdu, Azerbaycan toprakları şimdi yeniden öz halkı ile buluşuyor. Cephede muazzam kahramanlıklar gösteren bir Azerbaycan ordusu var.
Macron'un acziyeti... Fransa Cumhurbaşkanı Macron anlaşılması güç, kendisiyle kavgalı, hırsları aklının önüne geçmiş biri. Küçük Napoleon diyorlar.