PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Türkiye ve Yüksek Hızlı Trenler... Havada ihalar, sihalar, aşağıda duble yollar ve yurdu dört bir yandan demiryolları ağları, hızlı treni ile, konvansiyonel demiryolları hatları ile  Türkiye çok ileri bir yöne doğru gitmektedir.
Venezuela konusunda kim doğru yerde? Türkiye, Trump tarafından ateşi yakılan bu fitile karşı Mevcut Devlet Başkanı Nicholas Maduro’nun yanında durdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Maduro’yu arayarak “Dik durmasını ve oldu bittileri kabul etmemesini” öğütledi.
ABD'nin Suriye muamması Bölgesinde etkin ve güçlü bir Türkiye, İran ve Rusya üzerinde de etkili olur ve bu kesinlikle ABD’nin de, müttefiklerin de yararınadır. ABD için Türkiye’siz bir Ortadoğu, Kafkasya, Orta Asya ve Balkanlar denklemi çok akıllıca değil.
ABD'nin Suriye muamması PKK türevlerini de Türkiye’yi mütemadiyen meşgul etmek üzere güçlendiriyor.
Bir büyük başarı öyküsü: Kayseri tesadüfen büyük değil Kayseri büyümek ve daha da büyümek, daha da başarmak istiyor. Bunu başaracak akla, inanca, güce sahip, bunun bilinmesini ve takdir edilmesini istiyor.
ABD ile bahar havası mı? Türkiye ile ABD arasında son bir aydır sürdürülen Suriye diplomasisi sonuç veriyor. ABD, Suriye'den tüm askerlerini çekeceğini açıkladı.
Nasıl bir seçim ortamı istiyoruz? Çoğumuz “Seçmen” vasfı taşıyoruz. Oy kullanacağız. Yerel yöneticilerimizi belirleyeceğiz. Muhtemelen pek çoğumuz zaten kararımızı vermişizdir.