PROF. DR. ZAKİR AVŞAR / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Zakir Avşarzakiravsar@internethaber.com
TÜM YAZILARI
İran, PKK ve Barış Pınarı... Türkiye en zor anlarında İran’ın yanında olmuştur. Nükleer kriz döneminde getirilen ambargolara karşı neredeyse tek başına kalmak pahasına İran’a destek çıkmıştır.
Trump'ın mektubu... Önce “Şaka mı bu?” dedim. Sonra attığı birbirinden ilginç, tutarsızlık abidesi tweetleri hatırlayınca “Neden olmasın…” diye düşündüm.
Barış Pınarı ve yaptırımlar... ABD yanlış yaptığını, yetmiş yıllık müttefikini incitmek pahasına bir terör örgütüne yatırım yaptığını ve kaybettiğini kabullenemiyor.
Her konunun uzmanları... Türkiye’de gündem çok hızlı değişir. Dünyanın pek çok yerine gittim, kiminde makul sürelerde kiminde uzun kaldım ama günleri, gündemi bizim kadar yoğun, farklı yaşayan bir ülke görmedim.
İyi Parti ve CHP arası açılıyor mu? Bir süreden beri kamuoyu önünde İyi Parti ile CHP arasında var olan Millet İttifakı’nın sıkıntıda olduğuna dair haberler yer alıyor. Gerekçe olarak da CHP ve HDP ilişkisi gösteriliyor. CHP ve HDP ilişkisi seçim öncesinde İYİ Parti idarecileri tarafından bilinmiyor muydu?
Beşiktaş nasıl kurtulur? Beşiktaş’ı tutarım. Armasındaki Ayyıldız, forma renginin hikâyesi beni bir aşk derecesinde bağlar Beşiktaş’a… Yense de, yenilse de vazgeçmem. Beşiktaş’lıyım… Karşılıksız severim.
Deprem... Bu ülkenin kaderinde var depremlere uyanmak, depremlerle uyanmak. Ama depremler ne yazık ki, tam uyarıcı olmaz. Uyandırıcı olmaz. Aradan geçen süre içinde her şey unutulur, sanki o depremler hiç yaşanmamış varsayılır ve depremde bizi en fazla yokeden ne varsa yeniden yeniden aynı şekilde yanlışlarla devam edilir…