YAZARLAR

POYD Başkanı Ali Kızıldağ

Calista Luxury Resort Hotel Genel Müdürü Ali Kızıldağ; odağımız misafirlerimizdir... Turizm sektörü ve otelcilik dünyasına keyifli bir yolculuk...

Bazı isimler vardır bulunmuş oldukları sektörlerdetecrübeleriyle, yaptıklarıyla, öngörüleriyle o sektöre yönverirler. Saygı ve sevgiyle girdikleri atmosferlerde, katıldıklarıplatformlarda ilgi odağı olmayı başarırlar. İşte Ali Kızıldağ’daturizm ve otelcilik dünyasında örnek ve güçlü bir lider.

          

Calista Luxury Resort Hotel Genel Müdürlüğü görevini, AKTOB’ungeçmiş dönemlerde yönetimindeki aktif duruşunu ve halen devametmekte olduğu POYD Başkanlığını sürdürerek güçlü ve bilinçliadımlarla yoluna devam ediyor.

Ali Kızıldağ’ın engin otelcilik deneyiminden kesitleri sizlerlepaylaşacağım;

        

Odağımız Misafirlerimizdir.

Otelcilik deneyimlerim doğrultusunda  ben ve ekibimin üstünservis ve hizmet anlayışımızda birincil misafir memnuniyeti üzerinekurgulanmış bir çalışma ve uygulama sitilimiz var. Öncemisafirinizi memnun edeceksiniz diğer gelişmeler kendiliğindengelecektir. Misafir memnuniyeti, gerek algılanma açısından gereksemarketing noktasında ve diğer tüm detaylarda en önemliodağımızdır.

        

Aynı ekiple çizgimizi hiç değiştirmeden eminadımlarla  hedeflerimiz doğrultusundailerliyoruz.

Ben yıllardır iyi takım olmak için mücadele ettim. İyi bir takımbireyiyim,  ben ve mesai arkadaşlarım ürünümüzü takipediyoruz, kontak kapatmıyoruz. Dünyadaki gelişmeleri yakinen takipederken, kendi içimizde de inovatif projelere önem veriyoruz.

Çevre bilincimiz ve bu doğrultuda otelimizde yapmış olduğumuztitiz çalışmalar, sertifikalandırmalar ben ve ekip arkadaşlarımtarafından büyük bir hassasiyetle sürdürülüyor. Ülkemiz turizmiiçin geleceğe miras bırakacağımız örnek bir otelcilik anlayışımızvar.

Misyonumun gereği olan toplumsal sorumlulukları yerine getirmekiçin, turizm aktörleri ve kamuoyuyla paylaşmak içinsorumluluklarımın bilincindeyim, faaliyetlerimi, bu doğrultudasürdürerek çalışıyorum. Bireysel davranmıyorum, bu sektörünpaydaşlarıyla toplam bilgileri paylaşıyoruz, doğru mesajlar vermeyeözen gösteriyorum.

          

 

Otelcilik Sektörü için paralel dengelere, bölgesel,ülkesel, stratejik planlara ihtiyacımız var.

Geriye baktığımızda iki sezon üst üste çok iyi sezongeçirdiğimizi görmüyoruz. Konjonktür nedenler sıkıntı yaşatıyor,plansız yatak artışı, o artışı karşılayacak planda kaliteli turistplanlaması yok, tıpkı aynı pastayı çok insanın paylaşması gibi.

Şirketlerin kar riskleri ortaya çıktığında, risk aşağı düştükçesıkıntı ortaya çıkar, 

Sıfır kar realizasyonu diye bir durumla karşı karşıyayız, yeniotel yatırımlarını doğru planlamalarla hayata geçirmeliyiz.Rekabeti doğru yapmalıyız.  Biz Türkler flexible insanlarızama aceleciyiz.  Bu durum bazı zamanlar da pozitif yansıyabilir ama uzun vade de sıkıntılarını yaşarsınız. Makro açıdanbakıldığında orta ve uzun vade de doğru olmadığını anlamalıyız.Kurdeleye yakın olmak için aktüaliteyi iyi takip etmek gerekiyor,dünya gelişiyor ve ihtiyaçlar değişiyor.

           

Pascal Nouma’da Ali Kızıldağ’ın Hayranı

Ülkemizde ‘de sempatik tavırları ile sevilen ve dikkatleriüzerine çeken Pascal, golf turizmini önem veriyor ve her fırsattaAli Kızıldağ’ın yanına uğramayı da ihmal etmiyor. 

Objektif bakış açısıyla 3 boyutlu düşünebilen otelcilikdünyasını iyi yorumlayan Ali Kızıldağ için en önemlişey

Ali Kızıldağ , öncelikle iyi bir insandır, iyibir liderdir gönlümden hep öyle geçer. Bir işi çok iyi biliyorolabilirsiniz ama insan altyapınız çok önemli. Her şeyolabilirsiniz ama bunun ötesinde önce iyi insan ol sonra neolacaksan ol derim. Kuru bir dal parçasından rüzgara, ağaca,buluta, denize ve her şeyden önemlisi insana adanmış seven,sevilen, saygı duyulan ve paylaştıkça çoğalan otelcilik dünyasınınözel ismi Ali Kızıldağ ile daha paylaşacak birçok şey var…

 Ali Kızıldağ’ın herkese  en içten, en dost,en kardeş selamı var ve turizm sektörü içinde daha yapacak çok amaçok işi var…

 

Yorumlar