HABER /  GÜNCEL

PKK'lı kadın terörist uzman çavuşun aracında yakalanmış

Demirören Haber Ajansı

DİYARBAKIR'da güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla yakalanan, İçişleri Bakanlığının ‘Terör Arananlar’ listesinde 500 bin TL ödülle 'gri' kategoride bulunan, PKK'lı terörist 'Nirvana' kod adlı Semra Tuncer'in İstanbul'a gitmek için Mardin'de görevli Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı'nın aracını kullandığı ortaya çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin terör örgütü PKK’ya yönelik yaptığı çalışma kapsamında, 19 Kasım günü insansız hava aracıyla (İHA) yapılan fiziki takip sonucunda Diyarbakır'ın girişinde İçişleri Bakanlığının ‘Terör Arananlar’ listesinde 500 bin TL ödülle 'gri' kategoride aranan PKK'lı 'Nirvana' kod adlı terörist Semra Tuncer ile ona yardım ve yataklık eden 4 kişi yakalandı.

Lice'den İstanbul'a gidiyordu

Lice'den İstanbul’a gitmek için yola çıkan, buradan da sahte kimlikle havayoluyla yurt dışına kaçmaya çalıştığı belirlenen Tuncer'in gizlilik kararının kaldırıldığı soruşturma dosyasındaki bilgilere ulaşıldı.

Uzman çavuş şoförlüğünü yapıyordu

Dosyadaki bilgilere göre, teröristin içinde olduğu 06 ETC 79 plakalı otomobili kullanan kişinin Mardin'de görev yapan Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı olduğu belirlendi.

"Duygusal ilişkim vardı"

Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı, yolda kimlik kontrolüne yakalanmamak için teröristi aracına almakla suçlanıyor. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Avcı, Yekhevin Güzel ile duygusal ilişki yaşadığını belirterek, rica üzerine araç boş gitmesin diye Güzel'in arkadaşı Tuncer'i de aracına aldığını ve onun terörist olduğunu bilmediğini iddia etti.

14 bin euro karşılığında anlaştı

Terörist Tuncer ise daha önceki ifadesinde örgütten kaçmak için arkadaşı Yekhevin Güzel ve annesi Ümmühan Güzel ile İstanbul'a götürülmek üzere 14 bin euro karşılığında anlaştığını anlatmıştı.

Tutuklu bulunan Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı ile birlikte 4 kişi hakkında 10'ar yıl cezası istemiyle dava açılırken, sanıkların yargılamalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İki ülke daha şiddetli depremle sarsıldı
AK Parti'den Trump'ın planına ilk tepki
Arda Turan: Galatasaray'ın kararını saygıyla karşılıyorum
Beyaz Saray'dan Türk gazetecilere ambargo
Süper Lig'de 6 kulüp PFDK'ye sevk edildi
Bala Hatun kimdir Osman Gazi'nin ilk eşi ve çocukları kimdir?
Yorumlar 18 yorum