YAZARLAR

Pilotlar kurtuldu diye kahroldular

71 gündür mahsur tutulan pilotlarımızın geri dönüşü bile bizi bir duyguda birleştirmeye yetmiyor.


9 günlük bayram tatilinde "tatil" yapmayan klavyelerimizsağolsun.
 
Gündem yoğunluğu bi rahat vermedi ki"bilirkişi" kalıbından çıkıp şöyle öze dönelim. MİT- HakanFidan derken bayram sonunda kaçırılan pilotlarımızın yurdadönüşleriyle diplomasi uzmanlığımız tavanyaptı. 
 
Pilotların 71 gün sonunda evlerine,ailelerine sağ salim kavuşmalarına değil de Başbakan Erdoğan'ınhavaalanında karşılamasına takılanlar oldu. 
 
Bunlar belki de enhafifiydi. 
 
Belli bir kesim var ki ne yapsanızyaranamıyorsunuz. 
 
Pilotlar kaçırıldığında hükümeteveryansın edenlerle, kurtarıldığında "şov yapmayın" diyenlerin aynıolmasına şaşırdık mı?
 
Hayır.
 
Olimpiyatları kaybettiğimizde ziltakıp oynayanlarla pilotlar kurtarıldı diye neredeyse matemtutanların aynı olmasına şaşırdık mı?
 
Hayır.
 
Dolar fırladı diye sevinç çığlıklarıatanlarla, "pilotlar Katar uçağıyla geldi, senin neren büyük ülke?"diyenlerin aynı olmasına şaşırdık mı? 
 
Hayır.
 
Kaçırılsalar bir dert, kurtarılsalar birdert.
 
Hadi bu kesimi anlıyorum, ne yapsanyaranamayacaksın belli de hükümete yaranacağım diye takla üstünetakla atanları ne yapacaksın?
 
Pilotlar kurtarıldı diye sevinmekten ötegeçip "ohhh pilotlarımızı da kurtardık, çatlayın dapatlayın" moduna geçenlere şaşırıyor muyuz?
 
Evet!

Şahsen ben şaşırıyorum. 
 
Bilen bilir de bilmeyen bu laflarıedenleri, kaçırılanları alıp getiren uçağın pilotu ya da anlaşmayıyapan ekibin bizzat başındaki adam sanır. 

Eleştirmenin de sevinmenin de ayarını kaçıralı çokoldu. Fabrika ayarlarımıza dönemiyoruz nicedir.
 
Zaten kutup kutup ayrılmış, almışbaşımızı gidiyoruz.
 
71 gündür mahsur tutulan pilotlarımızın geridönüşü bile bizi bir duyguda birleştirmeyeyetmiyor.

Durum bu kadar vahimken, seviyeyi mahallede oyunoynayan çocukların "ohh canıma da değsin"seviyesine indirmek akıl tutulmasından başka bir şeydeğildir.
 
Bİ' ŞEYİ DEBİLMEYİN!
 
Lügatimizde olmayan kelimelerinbaşını "bilmiyorum" çekse gerek. 
 
Hemen ardından da "haklısın"geliyor sanırım. Ama "haklısın" tek başına gelmiyor.Malesef "haklı olabilirsin" demeyi de hep yanındasürüklüyor.
 
Böyle olunca da ortaya "hep bilen amahiç yanılmayan!" bir toplum çıkıyor. 
 
Gündemine göre kah ekonomist, kah diplomasiuzmanı, kah modacı, kah siyaset bilimci ama her daim "benbilirimci" her daim "haklı"oluyoruz.
 
Sizin de bunları gördükçe içinizden "bi' şeyi de bilmeyin kardeşim" demek geçmiyor mu?

 

  
Yorumlar