HABER /  GÜNCEL

Perinçek'ten bomba Kürdistan iddiası! ABD...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumuna sert tepki gösterdi. Perinçek, ABD'nin, "Kürdistan adı altında ikinci bir İsrail'i bölgede kurmak istediğini" ileri sürdü.

İran Devleti'nin davetlisi olarak Tahran'da bulunan Perinçek, İran'ın yarı resmi Tasnim Haber Ajansı'nda basın mensuplarına yaptığı konuşmada, ABD'nin, "Kürdistan adı altında ikinci bir İsrail'i bölgede kurmak istediğini" ileri sürdü.

Perinçek, "O İsrail şimdi 1500-2000 kilometre uzaklıkta olmayacak, İsrail buraya komşumuza geliyor. Bu Amerikan-İsrail projesinin hayata geçme şansı yok. Kürdistan adı altında İkinci bir İsrail devleti kesinlikle kurulamayacak. Amerika buradan elini çeksin. Askerini, her şeyini toplasın gitsin. Bölge ülkeleri ile birlikte olup, Amerikan'ın bölgemizde bir Sünni NATO kurma planlarını da bozacağız" dedi.

"İRAN'A GİDEN YOL CEHENNEMİN İÇİNDEN GEÇSE, BİZ O YOLDAN GİDERİZ"

Gazetecilerin sorusu üzerine 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Perinçek, "Türkiye'nin içindeki Amerika temizleniyor. Amerika'nın silahlı güçleri, Türk devleti ve Türk ordusunun içinden temizleniyor." dedi.

Perinçek, "Fetullah hoca 'İran'a giden yol cennetin içinden gitse ben o yoldan gitmem' diyordu. Biz Türkiye'nin vatanseverleri olarak 'İran dostluğuna giden yol cehennemin içinden gitse biz o yoldan geçeriz' diyoruz, çünkü İran dostluğu bizim için cennettir." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
4 yıllık lojistik ve lojistik yönetimi bölümü taban puanı
Bebeğini denize atmıştı mahkemeden flaş karar
Onlarca suntayı denize dökmüştü cezası ağır oldu
15 ülkede WhatsApp operasyonu onlarca kişiye gözaltı
Erdoğan'dan son dakika 'OHAL kalkabilir' açıklaması
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman başlangıç tarihi
Yorumlar 17 yorum