Patates yiyerek zayıflamak mümkün! İşte haşlanmış patates diyeti

Patatesi haşlayarak tüketirseniz, faydalarını daha çok görürsünüz. Ayrıca haşlanmış patatesi kurallarına uygun tüketirseniz hem kilo alabilir hem de kilo verebilirsiniz.

100 gram bir adet haşlanmış patatesin içinde 93 kcal bulunur. Salatası ülkemizde aşırı tüketilen patates, cilt ve saç bakımı için de kullanılır. Peki bir patatesi nasıl haşlarsak kilo alır ya da kilo veririz? İşte cevabı...

HAŞLANMIŞ PATATESLE KİLO ALMAK İÇİN... Haşlanmış patatesin besin değerini azaltmak için, atatesleri yağ ile haşlayıp ardından ezerek içine süt, tereyağı veya peynir gibi malzemeler katarak püre haline getiririn. Ayrıca haşlanmış patates yiyerek kalori sınırını aşmak istemiyorsanız içine bir şey ilave etmeden haşlama yöntemi ile pişirin.

HAŞLANMIŞ PATATESLE KİLO VERMEK İÇİN... Diyete uygun şekilde haşlayacağınız patates ile kilo verebilirsiniz. Yağ ve tuz kullanmadan haşlama ile pişireceğiniz patatesleri parçaya ayırmadan önce bir müddet dolapta bekletin. Böylelikle gerekli vitamin ve minerali alacak ve düşük kalori ile öğünü atlatmış olacaksınız.

HAŞLANMIŞ PATATES DİYETİ: 1. GÜN: Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt Akşam yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt