Pamuk Prenses'in 7 Cücelerinden olan 'Uykucu' şimdilerde tanınmaz halde

Pamuk Prenses'in 7 Cücelerinden olan 'Uykucu' şimdilerde tanınmaz halde

Tam 49 yıl önce Türk sinemasında adeta çığır açarak geniş kitlelere ulaşan Pamuk Prenses ve 7 Cüceler filminin 'Uykucu' karakteri bakın şimdilerde ne yapıyor.

Pamuk Prenses'in 7 Cücelerinden olan 'Uykucu' şimdilerde tanınmaz halde - Sayfa 1

1970 yılında Ertem Göreç'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu, senaryosunu Hamdi Değirmencioğlu'nun yazdığı ve yapımcılığını ise Özdemir Birsel'in üstlendiği Pamuk Prenses ve 7 Cüceler filmi günümüzde hala izlenmektedir. Walt Disney'in 1937 yapımı aynı adlı Snow white and the Seven Dwarfs filminden uyarlama olan filmin başrolünü ise Belgin Doruk üstlenmiştir.

Pamuk Prenses'in 7 Cücelerinden olan 'Uykucu' şimdilerde tanınmaz halde - Sayfa 2

Öte yandan Suna Selen, Salih Güney ve Ömer Dönmez gibi oyuncuların da bulunduğu filmdeki 7 Cüceler kimi zaman gündeme geliyor. Örneğin geçtiğimiz yıl Neşeli karakteri 67 yaşında aramızdan ayrıldı. Şimdilerde ise filmde Uykucu karakterini canlandıran isim konuşulmaya başlandı. İşte Uykucu karakterinin son hali...

Pamuk Prenses'in 7 Cücelerinden olan 'Uykucu' şimdilerde tanınmaz halde - Sayfa 3

Aradan geçen 49 yılın ardından fotoğraflarına ulaşılan Uykucu karakterinin sahibi Ali Abbas Bayar, kariyerinde sadece iki filmde oynamış ve akıllara sadece bu filmlerle kazınmıştır.

Pamuk Prenses'in 7 Cücelerinden olan 'Uykucu' şimdilerde tanınmaz halde - Sayfa 4

Instagram'da kızı ve torunlarıyla fotoğraflarını paylaşan Ali Bayar, koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.