YAZARLAR

Otelciliğin Senyörü Cüneyt Kuru

Dünya haritasının tam ortasında, kan kırmızı Türkiye sevdasıyla otelciliğin senyörü Cüneyt Kuru...

Merhabalar,

Otelciliğin senyör unvanı ile anılan, bilinen, sevilen, örnekgösterilen ismi Cüneyt Kuru… Karayipler’denMeksika’ya, Kanarya adalarından Mısır, Tunus, Bulgaristan’aAlmanya’dan Amerika’ya sözün özü tüm dünyada otelcilik mesleğindeörnek gösterilen profesyonel bir Türk otel yöneticisi. Gerçek birbeyefendi, uzun yıllar ve yolların emekle, alın teriyle, vizyon vemisyonunu yüreği ile yazan ismi.  Bulunduğu makamı hak eden,olabildiğine mütevazı, alçak gönüllü ve kalender özel bir isim.

  

Babalar ve Oğullar

Beni duygulandıran ve kalpten yazdıran bu özel paylaşımı ençokta örnek bir baba, ülkesine ve dünyaya artı değer katan birbakış açısıyla, o kendine has duruşu oldu CüneytKuru’nun.  Özleyiş, hasret ve olması gereken her şeyibir film şeridi gibi hissettiren isimdi benim için… Bazı anlarvardır plansız, programsız, provasız ve ansızın buluşturur işteöyle bir buluşmaydı bizimkisi. O anı bir fotoğraf karesi ileölümsüzleştirmek istersiniz. Bizimkisi de öyle bir andı…

  

Babamız Bizim İdolümüzdür

Karşımda oturan aydınlık yüzlü iki genç ikiz kardeş Onur &Orçun; babamızın mentalini hep örnek aldık. O mesleğine aşıktır.Onun yolunda bizlerde hizmet sektöründe, otelcilikte Türkiye’de vedünya da güzel, farklı başarılara imza atacağız. Hedeflerimizdoğrultusunda eğitim aldık. Sabırla, inatla çalışıyoruz. Babamızıngururu olacağız…

Onur & Orçun Kuru,

 4 yıl İngiltere, 4 yıl Amerika, 2 yıl Mısır’da eğitimalarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye gelmişler, yine bir süre yurtdışında farklı ülkelere, otelcilik sektöründe deneyim kazanmaküzere gitme hazırlıklarındaymışlar. Cüneyt Kuru, “otelcilik filozofisini alıp pozisyon alacaklar Türkturizmine faydalı, istikballeri açık, dürüst ve onurlu, ahlaklı veilkeli iki evlat yetiştirmenin hissiyatı bambaşka” diye ifadeederken manalı bakışları aslında her şeyi anlatıyordu.

  

Bir Dünya Haritası İçerisinde Cüneyt Kuru

Damarlarında Kan Kırmızısı Türkiye Sevdası

Hissettiklerimi bu yazı vesilesi ile sizlerle paylaşmakistedim.

Cüneyt Kuru, ülkemizin otelcilik sektöründekigüçlü markalarından Rixos Otellerinin Lares ve Tekirova GenelMüdürlüğü görevini sürdürüyor. Otelciliğin tecrübeli ve engin bakışaçısına sahip bu isminden otelcilik mesleğine, turizme gönül vermişgenç yöneticilerin öğrenebileceği birçok şey var ve CüneytKuru da deneyimlerini, tecrübelerini, otelciliğe bakışaçısını seve seve paylaşmaktan mutlu olabilecek güzellikte birisim.

   

Otelciliğin Senyörüne kısa ve anlamlı bir ziyaret oldu. Dahauzun bir zaman diliminde görüşmek üzere el sıkışarak kendisine vedaettim.

Tatil tadında kalın

Yorumlar