ORC'nin son seçim anketi bomba! O partiye büyük şok

ORC'nin son seçim anketi bomba! O partiye büyük şok

Anket şirketi ORC'nin 36 ilde yaptığı seçmenin yerel ve genele bakışını ölçtüğü ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

ORC'nin son seçim anketi bomba! O partiye büyük şok - Sayfa 1

Anket şirketi ORC'nin 36 ilde yaptığı seçmenin yerel ve genele bakışını ölçtüğü ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. ORC Araştırma Şirketi, 9-15 Kasım arasında 36 ilde toplam 2674 katılımcı ile yüz yüze anket çalışması gerçekleştirdi. Her ne kadar partiler tarafından resmen ilan edilmese de 2019'a yönelik yerel ve genel seçim çalışmalarına start verildi.

ORC'nin son seçim anketi bomba! O partiye büyük şok - Sayfa 2

ORC, bu doğrultuda seçmenlere "Bu Pazar Genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?", "Bu Pazar Yerel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?", "Size göre Türkiye’de erken yerel ve genel seçime ihtiyaç var mı?" sorularını yöneltti.

ORC'nin son seçim anketi bomba! O partiye büyük şok - Sayfa 3

ERKEN SEÇİM OLSUN MU, OLMASIN MI Araştırmaya göre seçmenler Türkiye'de erken yerel ve genel geçime ihtiyaç duymuyor. Erken seçime destek verenlerin oranı yüzde 30,2'de kalırken bunu reddedenlerin oranı ise yüzde 59,4.

ORC'nin son seçim anketi bomba! O partiye büyük şok - Sayfa 4

'BU PAZAR SEÇİM OLSA' SÜRPRİZ YOK Seçmen, en yakın genel seçimde ise tercihini değiştirmeyecek. Ankete göre, başta AK Parti olmak üzere partiler oy oranını koruyor. Partilerin güncel oranları ise şöyle: AK Parti: Yüzde 48,9 CHP: Yüzde 23,9 MHP: Yüzde 10,2 HDP: Yüzde 7,5 İYİ Parti: 6,7